Ogłoszenia – Nicea. 2014.04.20.

WIELKANOC

* Dziś Święto Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest to największe święto kościelne. Składam najlepsze życzenia naszym Parafianom i Rodakom. Niech Chrystus Zmartwychwstały dzieli z Wami swoją moc i udziela swoich łask, tak bardzo potrzebnych w emigranckim życiu.

*Dziś Msza wyjazdowa w Monaco, jutro w Cannes.

* Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, oraz kanonizacja Jana Pawła – Wielkiego. Msza jak zwykle o 10.00 ale trochę inaczej. Chcielibyśmy mieć kontakt satelitarny z Watykanem, aby oglądać i uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu. Nasza Msza będzie recytowana, zajmie to ok. pół godziny, przyjmiemy Komunię Św. a potem już modlimy się w łączności z Papieżem w Rzymie i naszymi Rodakami. Aby to się udało będę prosił o pomoc w ustawieniu paraboli satelitarnej. Zapewne znajda się tacy młodzi, którzy w tygodniu poświęcą na to kilka godzi. Dzięki temu będziemy mieli łączność z Rzymem z komentarzem po polsku. Po francusku zaś organizuje telebim sanktuarium a Laghet i parafia St. Pierre d`Arene.

* Za sprzątanie kaplicy na Garibaldi dziękuję rodzinie Państwa Rusak