Ogłoszenia – Nicea. 2014.04.06

Piąta Niedziela Wielkiego Postu.

* Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa.
Niesiemy palmy tak jak w czasie uroczystego wjazdu Pana Jezusa.
Zbieramy się przed wejściem do kościoła i wchodzimy przy śpiewie „Hosanna’’. Mamy ładne palmy (Cena 2.50 €) , przyjechały z Polski. Wykonała je artystka ludowa, są bardzo piękne. Niech nam przypominają naszą piękną polską tradycję. Poświęcona palemka niech będzie dekoracją naszego mieszkania. Natomiast jej obecność (w nawiązani do Osoby P> Jezusa) niech sprowadza na rodzinę Boże Błogosławieństwo.

*W niedzielą czytana będzie Pasja czyli opis męki Zbawiciela. Proszę dziś lektorów aby zabrali tekst do domy i zechcieli przygotować.

* Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest to dla nas przypomnienie, byśmy nie zaniedbali rzeczy ważnych. Pomyślimy o baranku, o zakupach, o sprzątaniu – nie zapomnijmy o Spowiedzi.

* Dziś Msza w Cannes

* Trzeba abyśmy posprzątali nasze kościoły na Święta. Chodzi o kościół w Col de Villefranche i kaplicę na Garibaldi. Bardzo o to proszę, aby nie zaniedbać tej sprawy. Jest to nasza wspólna sprawa i nie wolno się od tego uchylać. Działanie przebiega sprawniej, gdy jedna osoba podejmie się organizacji. Nie chodzi o to aby ktoś jeden wykonywał całą pracę. Chodzi o to, aby inni co będą mogli przyjść, do takiego szefa mogli się zgłosić i wspólnie ustalić dzień, narzędzia. Wtedy zapewne praca pójdzie sprawnie.
Kto podejmie się funkcji szefa; w Col de V.Franche…. , kto na Garibaldi….

* Droga Krzyżowa – Piątek – Plac Garibaldi – 19.30. W ostatni piątek młodzież dołożyła starań aby przygotować D.K. – była całkiem inna. Dziękujemy za wkład pracy Teresie i Joli.

* Pomyślmy powoli o organizacji naszego pikniku na 4 maja.

* Dojechało lekarstwo lansowane przez Papieża. Lekarstwo na serce i inne choroby naszych czasów. „Miserikordyna”. Recepta po polsku i francusku. Doskonały prezent, szczególnie w bliskości Święta Miłosierdzia Bożego. Ponieważ sprowadziłem z Krakowa, mogę sobie pozwolić na to, że będzie trochę tańsza. Więc nie 4,50 ale 4€. Natomiast zachęcam tym więcej, aby się w nią zaopatrzyć.

* Święta Wielkanocne już blisko. Zachęcam do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej ulicami Nicei w Wielki Piątek. Nastrój jest wyjątkowy. Modlimy się w nocy, dochodzą śpiewy, droga stromo się wznosi, nagłośnienie jest odpowiednie a oświetlenie też robi swoje. Nad porządkiem czuwa straż miejska. Nabożeństwo rozpoczyna się z Biskupem w katedrze na Starym Mieście o godz. 19,00.

*Aby było sprawiedliwie, zmieniłem porządek święcenia pokarmu w W. Sobotę.
Zaczynamy na Garibaldi o godz.10. Następnie co dwie godziny; Col de V.Franche, Monaco i Cannes. Na przyszłą niedzielę przygotuję ulotki z programem.

* Pan Konsul postarał się o nowe wydanie książki, która jest doskonałym poradnikiem dla nas na emigracji. Nazywa się „Niezbędnik” i pomoże naświetlić wiele problemów, które jawią się przed nami we Francji. Jest to egzemplarz gratisowy z ładnymi ilustracjami. Rozdajmy przy wyjściu.

* Jest do wzięcia telewizor.
* Nasz organista, pan Janusz z rodziną szuka mieszkania.
* Studio 20 METRE TELEWIZJA , clima , kuchnia z pralka , lazienka wszystko sie znajduje na 4 pietro bez windy 7 RUE BARBERIS 06300 NICE Cena 420 EURO MIESIECZNIE
KALCJA 2 MIESIACE PLUS MIESIAC Z GORY, cena mieszkania jest bez pradu
0668627220 WOJCIECH WYSZOMIERSKI [email protected]