Ogłoszenia – Nicea. 2014.03.30.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu.

* W środę 2 kwietnia przypada 9. rocznica śmierci Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za jego wielki pontyfikat. Kanonizacja – to dla nas to wielka łaska, dziękujmy Bogu, że możemy być świadkami duchowej promocji i duchowego awansu naszego Wielkiego Rodaka.

* Grupa Różańcowa ma koperty. Wewnątrz program na Kwiecień do odmawiania tajemnic, który nas przygotowuje na uroczystość kanonizacji. Ponadto życiorys naszego Świętego pod kątem pielgrzymek do Ojczyzny. Za składanie kopert dziękujemy Madzi.

* Nasze Święto Parafialne w połączeniu z piknikiem obchodzić będziemy w tym roku 4 maja. Ks. Rektor jest przeszkodzony i nie może przyjechać , (inni – też). Zaproszenie przyjął Ks. Andrzej Koch.

* Polskie Domy w Lourdes i na Korsyce – zapraszają. Można przeżyć Święta Wielkanocne w innej oprawie. Do Lourdes wyjeżdża kilka osób. Gdyby ktoś miał ochotę jechać, pomożemy załatwić tańsze noclegi.

* Droga krzyżowa w piątek na Garibaldi o 19.30 – złóżmy ofiarę dla P. Jesusa, który tak bardzo poświęcił się dla nas. Za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w minionym tygodniu dziękuję Panu Januszowi i całej grupie. Dołożyli dużo pracy, ale efekt był bardzo dobry. Mogliśmy przeżyć cierpienie P. Jezusa patrząc na nie inaczej co robiło mocne wrażenie.

* Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę 200€ złożoną na potrzebujących w naszej parafii. Kwota została przekazana.

*Na przyszłą niedzielę dojadą do nas palmy. Dziś są baranki wielkanocne.

*Promyczek doszedł do nas z opóźnieniem. Dziś są dwa. Jeden z lutego i jeden na marzec. Dzieci mają dwa, jeden jest gratisowy.

* Głos Katolicki porusza sprawę „Mizerycordyny” – leku na serce polecanego przez Papieża Franciszka = warto przeczytać.