Ogłoszenia – Nicea. 2014.03.02

Ósma Niedziela Zwykła

* Dziękujemy organizatorom wczorajszego Wieczorku Karnawałowego. Nasz ukłon kierujemy do tych, którzy nie szczędzili czasu i pracy. Zrobili to dla nas z dobrej woli, aby Rodacy mogli się spotkać. Są to Państwo; Nowińscy Basia i Marek, Bogdan Ogonowski z siostrą Danusią, Jola Bańkowska i Gienadin. Bóg Wam Zapłać.
Dziękujemy zespołowi muzycznemu – to Panie; Ewa, Filka i Nadine. Dziękuję wszystkim uczestnikom za współtworzenie miłej i kulturalnej atmosfery.

* Pani Danusia podjęła się posprzątania sali po zabawie. Trzeba to zrobić w poniedziałek przed południem. Proszę jedną czy dwie osoby do pomocy. Kontaktować Panią Danusię.
*„Popielec” w najbliższą środę. Popiół, który przyjmiemy na nasze głowy jest znakiem pokuty. W tym dniu Msza w kaplicy na Garibaldi o 19.30. Posypanie popiołem będzie również na każdej Mszy niedzielnej, ale kto może niech zada sobie trud, aby przyjść we środę wieczorem, będzie to wyrazem naszego umartwienia, które możemy zawsze ofiarować Bogu w jakiejś dobrej intencji.
* Środa Popielcowa jest dniem postu i abstynencji. Post; spożywamy tylko trzy posiłki dziennie. Abstynencja; w tym dniu nie jemy mięsa. Ja wiem, że dla ciężko pracujących fizycznie – nie jest to sprawa łatwa. Pomoże nam świadomość, że robimy to dla Pana Jezusa.
* Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post, który trwa 40 dni. Jego zakończeniem jest Niedziela Wielkanocna. Wielkanoc w tym roku przypada 20 kwietnia.
* W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową w kaplicy na Garibaldi. Zapraszam Was już w najbliższy piątek na 19.30
* Po Drodze Krzyżowej – kurs przedmałżeński. Proszę narzeczonych aby się zmobilizowali, gdyż przed wakacjami nie organizujemy drugi raz kursu.
* Rekolekcje Parafialne w przyszłym tygodniu. Bardzo potrzebujemy pogłębionego kontaktu z Panem Bogiem. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z lenistwa nie przyszedł na rekolekcje. Podejmuję mocne postanowienie – będę uczestniczyć mimo zmęczenia i niedogodności. Co więcej, innym będę mówił o tej sprawie.
* Dziś Msza w Cannes.
* Zrobiłem ulotkę o Rekolekcjach Parafialnych, ale jest bardzo prymitywna. Gdyby ktoś chciał zrobić lepiej, chętnie prześlę Internetem.

* Grupy Różańcowe mają program na marzec. Modlimy się o dobrą spowiedź Wielkanocną. Jest jeszcze jedno wolne miejsce, gdyby ktoś był chętny dołączyć do nas – wpiszemy