Ogłoszenia – Nicea. 2014.02.09

Piąta Niedziela Zwykła

* W minioną niedzielę, (Święto Matki Bożej Gromnicznej) złożyliście ofiarę na misje. Wasza ofiarność była bardzo piękna – Bóg zapłać. Uskładało się 236 €. Zaokrąglimy tę sumę i przekażemy na misje.
Gdyby ktoś zechciał osobiście wspomóc misjonarza, który wyjeżdża, zyska jeszcze więcej Bożego błogosławieństwa. Misjonarz będzie przy wyjściu po Mszy. Kto zechce otrzyma od niego list z informacjami , kto zechce może włożyć ofiarę na misje do koszyczka.

* Dziękujemy również Siostrom Zakonnym, które przybyły do nas z okazji naszego parafialnego dnia misyjnego.

* Dziś w Cannes – Msza i katechizm

* Dziś w Cannes spotkanie z doktorem Ślęczką – ginekologiem. Pani Irenka i Pani Bronis oraz inne Panie zapraszają na ciastko domowe i kawkę. Za ciasto pani Ali w ostatnią niedzielę i za każdy sympatyczny gest – dziękujemy.

* Dziś Szkoła Polska w Nicei organizuje bal kostiumowy dla dzieci przy kościele Św. Heleny o godz. 14.00

* W przyszłą niedzielę (16.02) zamknięta będzie Promenada (od rana do 14)
Jest to informacja dla naszych parafian, którzy dojeżdżają na Mszę od strony zachodniej. Należy pojechać drogą szybkiego ruchu.

* Wieczorek taneczny na zakończenie karnawału – sobota 1 marca w sali przy kościele Św. Heleny. Zespół muzyczny – Panie; Ewa, Filka, Nadin. – zapraszamy.

* W przyszłą niedzielę; W Col de Villefranche – katechizm dla dzieci. W Monaco Msza o 15.30

* Pielgrzymka do Polski (Kraków, Częstochowa, Wadowice, Kalwaria, Oświęcim). Tydzień od 23 kwietnia. Samolotem. W Polsce wynajęty autobus Zakwaterowanie i wyżywienie u Sióstr w Sanktuarium w Łagiewnikach. Całość ; 675 €. Organizuje Frère Raphaël (osoba godna polecenia)
04 94 84 23 79 0 624 172 589 [email protected]
* Niektórzy dopytują się o wyjazd na kanonizację. Wszystkim zainteresowanym podam teoretyczne możliwości z jakich można skorzstać

Nasze sprawy rodzinne

* Mieszkanie w dogodnym miejscu. (650)
* Mam na imię Martyna
Studiuję dziennie, ale potrzebuję pracy na weekendy 2/3 popołudnia/wieczory w tygodniu. Mówię po angielsku i francusku, także na podstawowym poziomie po niemiecku. Jestem gotowa podjąć się każdej pracy. Może to być praca w restauracji, hotelu, sklepie, mam doświadczenie w pracach weekendowych i wakacyjnych. Wciąż roznoszę podania o pracę jednak bezskutecznie. Więc proszę bardzo; pomóżcie mi.
Pozdrawiam serdecznie.
Martyna Reszke [email protected]