Ogłoszenia – Nicea. 2014.02.02

Czwarta Niedziela Zwykła – Matki Bożej Gromnicznej

• Dziś kończymy okres śpiewania kolęd. Natomiast wizyta duszpasterska i błogosławieństwo mieszkań trwa przez cały rok. Zawsze można księdza o to poprosić. Byłem zaproszony z kolędą do 13 rodzin. Mam bardzo miłe wrażenia ze spotkań kolędowych.
  • Rekolekcje wielkopostne. Mamy rekolekcjonistę. Jest nim Ks. Krzysztof Dziech.
    Pochodzi z Diecezji Katowickiej. W Nicei jest od kilku miesięcy. Pracuje jako wikariusz. Mieszka przy kościele Św. Izydora (Nicea Zachodnia)
  • Dziękujemy Panu doktorowi Ślęczka za przybycie do nas i wszystkie inicjatywy. Numer telefonu Pan Doktor udostępnia i służy pomocą. Nie tylko jako ginekolog, ale chętnie pomoże swoim wykształceniem lekarskim. 0 634 303 918
  • W przyszłą niedzielę Msza w Cannes a po Mszy katecheza dla dzieci.
  • W przyszłą niedzielę spotkanie z misjonarzem, który wjeżdża do Brazylii. Opowie nam o swojej przyszłej pracy, poprosi o pomoc duchową, może finansową.
    Jest młody, pełen zapału, niektórzy znają go bliżej, bo wzrastał wśród nas.
  • Kostiumowy bal karnawałowy dzieci – urządza Szkoła Polska. Data; 9 lutego (przyszła niedziela) godz. 15.00 sala przy kościele Św. Heleny (142 av. Californie). Spotkanie jest z podwieczorkiem (ciastko i kawa) – wstęp 5€. Należy się wcześniej zapisać. Podaję telefon; Pani Hanna – 06 25 26 35 22
  • Przypominam, że z początkiem marca rozpoczniemy kurs przedmałżeński. Będzie tylko jedna sesja przed wakacjami. Kurs będzie w piątki wieczorem na Garibaldi (po Drodze Krzyżowej). Proszę się wpisać na listę. Zaczynamy 7 marca. Gdy ktoś będzie potrzebował przygotowania poza naszym kursem, znajdziemy dla niego parafię francuską.
  • Chcemy zrobić po polsku przygotowanie dla dzieci do Pierwszej Komunii Św. Zgłosiło się nawet kilka mam ze Szkoły Polskiej, które chciałyby w tym pomóc. Mam nadzieję, że ich propozycja była na serio i zapał im nie minął. Czekamy teraz na odpowiedź ze strony rodziców.
  • Jest wolne miejsce w Grupie Różańcowej. Zapraszamy. Można podpowiedzieć kogoś kto mieszka nawet w Polsce a chciałby się modlić z nami. Zobowiązanie – jeden dziesiątek różańca codziennie. Korzyść duchowa zwielokrotniona.