Ogłoszenia – Nicea. 2014.01.12

Niedziela Chrztu Pana Jezusa

* Witamy Parafian, którzy dojechali do nas po przerwie Świątecznej w Polsce. Składamy najlepsze życzenia na rok 2014. Niech Dobry Bóg ma Was w swojej opiece i obdarza zdrowiem i potrzebnym łaskami Was i Waszych bliskich.

* Dziś Msza w Cannes. Po Mszy jak zwykle spotkanie przy kawce w salce w podwórku. Dziękujemy Paniom, które pamiętają zawsze aby była kawa i coś słodkiego do kawy. Bóg zapłać.
Po Mszy w Cannes katecheza dla dzieciaczków – malujemy Boże Narodzenie.

* W przyszłą niedzielę Dzień Emigranta. Modlimy się za Emigrantów, szczególnie tych których warunki są bardzo trudne. W Monaco uroczysta Msza Św. Mamy zaproszenie specjalne. Zachęcam do wzięcia udziału. Mamy funkcje przydzielone; dzieci występują w strojach krakowskich, Psalm jest po francusku i po polsku. Wykonuje go Pani Ania z gitarą, pod koniec Mszy śpiewamy po polsku jedną zwrotkę „Po górach dolinach”. Jest to może wielki wysiłek, ale zachęcam żeby się wybrać do Monaco. Spróbujmy się umówić, żeby zabrać tych co nie mają samochodu.
Msza jest w kościele St. Charles o godz. 15.00 4 Avenue Saint Charles. Praktyka lat poprzednich wykazuje, że miejsce na samochód przy kościele znajdzie się bez problemu.

* Mam dziś w samochodzie strój krakowski dla dziewczynki i dla chłopca. Jest to z myślą aby ubrać dzieci na uroczystość do Monaco. Gdyby któraś mama zechciała zabrać do domu dla swojej pociechy – to bardzo dobrze.

* PROMYCZEK dla dzieci – zatytułowany ; Z NOWYM ROKIEM-NOWYM KROKIEM.
W prezencie płyta; List do dzieci – Jana Pawła II. Ponadto; opowieści biblijne; Pokłon Mędrców, rebus, labirynt, krzyżówka,

* Dzieci ze Szkoły Polskiej w Nicei razem z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym zapraszają. Są dwie imprezy. Koncert kolęd i bal karnawałowy. Dzieci śpiewają kolędy, możemy się do nich dołączyć. Będzie to w kościele Św. Teresy 15 stycznia o godz. 15.30 – środa. (kościół Św. Teresy jest na Magnan) Druga impreza to kostiumowy bal karnawałowy. Data; 2 lutego godz. 15.00 sala przy kościele Św. Heleny. To spotkanie jest z podwieczorkiem (ciastko i kawa) – wstęp 5€. Trzeba też wpisać się na listę. Telefonować do P. Agnieszki lub do mnie.

* Urządzamy wieczór karnawałowy. Data; sobota 1 marca. Sala przy kościele Św. Heleny. Orkiestra jak na Andrzejki. ……………

* Młoda dziewczyna adoptowana jako niemowlę z Polski, mieszkająca obecnie we Francji szuka kontaktów z Rodakami, najlepiej rówieśnikami. Ania zaczęła studia, mówi troszeczkę po polsku, odwiedzała wiele razy Kraj swojej mamy. Chce nauczyć się polskiego. Czy ktoś mógłby jej pomóc?
Kontakt mailowy; [email protected]

* Kolęda – spotkałem się z miłą inicjatywą. Mianowicie; Gospodarz zaprasza księdza oraz przyjaciół, którzy nie mogą przyjąć kolędy np. mieszkają na statku, w willi gdzie zabronione jest wprowadzanie gości itd. Wtedy razem się modlimy. Ja przygotowuję pamiątkę z kolędy a goście zabierają Boże Błogosławieństwo kolędowe do swojego mieszkania. Inicjatywa godna polecenia.