Ogłoszenia – Nicea. 2013.12.29

Niedziela Świętej Rodziny

* W najbliższą niedzielę (6.01.2014) Promenada będzie zamknięta od rana do godz. 14.00. Jest to informacja dla naszych Parafian, którzy przyjeżdżają na Mszę od strony Cannes, Antibes…. Trzeba aby uwzględnili te trudności w dotarciu do kościoła.

*1-szy Stycznia – Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki. Msze; 10.00 i 19.30
W tym dniu mamy gości. Mianowicie; Mszę o godzinie 10.00 odprawia i kazanie głosi Ksiądz Stanisław. Wiemy jak bardzo solidnie przygotowuje kazanie bo lubi być w naszej Wspólnocie.
Natomiast o godz. 19.30 mamy również wyjątkowych gości z Polski, to Państwo Krawczykowie. Swoim śpiewem i talentem muzycznym pomogą nam wielbić Boga.

* We wtorek przypada Św. Sylwestra. Był Papieżem. Rządził Kościołem za panowania Konstantyna Wielkiego. Bronił czystości wiary przed herezją ariańską. Zmarł w r. 335. Został pochowany w katakumbach pod Rzymem. Wzywany bywa w modlitwie o dobre zbiory, a także o szczęśliwy i pomyślny nowy rok. W kościołach urządza się tego dnia nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
Ja Was zapraszam do kaplicy na Garibaldi na godz. 18.00. Mamy za co P. Bogu dziękować. Będziemy też i prosić o łaski dla nas samych i dla naszych bliskich. Przed nami długi rok, wiele dni a w każdym może się coś niedobrego wydarzyć. Jeżeli będziemy prosić, to nas Pan ustrzeże od zła.
Wtorek – Garibaldi – godz. 18.00

* Członkowie Grupy Różańcowej mają dziś koperty na styczeń. W naszych modlitwach oddajemy każdy dzień nowego roku w ręce Matki Bożej.

* Dzieci natomiast mają PROMYCZEK. W środku tego numeru dwa aniołki do wycinania.

*Kolęda, to wizyta duszpasterska, modlitwa z rodziną, za rodzinę która zaprasza oraz błogosławienie mieszkania. Kolęda – to piękna polska tradycja. Umiejmy ją podtrzymać

* Niedziela 19 Stycznia – to dzień Emigranta i Uchodźcy. My Polacy jesteśmy w dobrej sytuacji, we Francji mamy prawo pobytu i prawo do pracy. Jest jednak wiele ludzi, którzy takiego prawa nie mają i mogą być w każdej chwili zatrzymani na ulicy, uwięzieni i deportowani. Za nich będziemy się modlić w tym dniu.