Ogłoszenia – Nicea. 2013.12.08

Druga Niedziela Adwentu

* REKOLEKCJE PARAFIALNE . Przyjeżdża ks. Rekolekcjonista z Łomży. Niewiele mamy okazji żeby się pomodlić, skupić, zastanowić nad sobą. Rekolekcje dają ku temu doskonałą okazję. Gdyby ją ktoś odrzucił dałby bardzo złe świadectwo o sobie. Nauki są tylko trzy, bo takie są nasze możliwości i realia. Tylko trzy dni dla Pana Boga, albo raczej dla siebie. Każdy z nas ma sobie zrobić postanowienie; ..nie opuszczę żadnego dnia.
Codziennie w kaplicy na Garibaldi, codziennie o tej samej godzinie; - o 19.30. Piątek i sobota. W sobotę spowiedź parafialna. Będzie kilku księży do Waszej dyspozycji.
W niedzielę zakończenie rekolekcji. Nauka na trzech Mszach.

* Z ks. Rekolekcjonistą pojedziemy do Monaco. (bo tak dyktuje program). Teraz do Was kieruję prośbę i apel. Po Mszy w Villefranche – pora obiadowa. Mogą księża zostać o kanapę, ale nieładnie by to świadczyło o naszej Parafii. Tym bardziej, że większość parafian jedzie na obiad. Jakie rozwiązanie ? Proponuję, aby nasze Panie porozmawiały między sobą i przyrządziły i przyniosły coś do zjedzenia.
Jest możliwość podgrzania na miejscu. Co więcej – to może być obiad z daną rodziną, czy nawet więcej osób. Nakrycia są na miejscu. Proszę to wziąć pod uwagę że ks. Rekolekcjonista nie przyjeżdża w odwiedziny do proboszcza, lecz przyjeżdża do Parafian i dla Parafian. Niech wykażą, że to zrozumieli. Nie pchajcie się wszystkie panie, wystarczy gdy będzie jedna osoba, która pokieruje akcją. Kto?.....

* Spowiedź rekolekcyjna w sobotę. Nie ma tłumaczenia pójdę sobie w Polsce, pójdę kiedy indziej.
Pomódlmy się za tych naszych braci i nasze siostry, którzy mają przeszkodę, aby otrzymać rozgrzeszenie. Zrozumiejmy ich ból.

* Proszę do sprzątania naszych punktów duszpasterskich czyli Col de Villefranche i Garibaldi. Musimy zrobić ustalenia, a więc najbliższa sobota godz. 10.00. Szefami gryp są ojcowie, którzy będą chrzcili swoich synów w najbliższym czasie. Tak więc w Col de Villefranche; Michał Marzec tél. 06 17 12 70 49. Na Garibaldi; Rafał Bruliński; 0698384060
Oni są tylko do koordynowania akcji. Nie wolno ich zostawić samych. Mamy się włączyć sprzątania. Niech to będzie mój dobry uczynek w Adwencie. Wymówek sobie zawsze można znaleźć tysiąc – nie ma wymówek. Postanowić sobie – przychodzę do sprzątania. Przecież to i mój kościół. Są tacy, którzy nigdy do niczego się nie włączą – nie wolno Ci do takich należeć. Do tej sprawy powrócę w piątek wieczorem na rekolekcjach. Ponadto przypominam tę sprawę na ulotce z programem. Przypomnę tu słowa Św. Pawła; „Kto nie chce pracować, niech nie je”

* Opłatki, kartki
Świeca adwentowa – 3€. Najpierw dochód – przeznaczony na biedne dzieci w Polsce i na Ukrainie. Na 3€ każdego stać. Ile pieniędzy puszcza palacz z dymem? ile idzie na piwo ? Zawsze można złożyć ofiarę, która będzie miła Bogu i przyniesie korzyść biednym dzieciom.
Poza tym jest to świeca symbol, jak każdy ogień ona daję światło i ciepło. Niech świadczy za ofiarodawcą przed Bogiem. Ile ciepła miłości potrzeba w Twoim życiu, Droga Siostro, Drogi Bracie. Ile tej miłości potrzeba w twojej rodzinie – zapewnij to przez Twoją małą ofiarę. To miłość tak wiele może załatwić w Twojej sytuacji na emigracji w relacjach z kolegami w pracy, w tych trudnych układach z innymi ludźmi. Postaraj się zaskarbić tę miłość u Boga – zakup świecę adwentową. 3€.
* Z racji niedzieli Święto Niepokalanego Poczęcia zostało przeniesione na Poniedziałek
* Za adorację zorganizowaną w ostatni piątek dziękuję młodzieży. Potrzeba nam siły do pracy, radości życia. „Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko.” Iz. 45,7. Przyjdźmy do Wszechmogącego. On wszystko ustawi jak należy.