Ogłoszenia – Nicea. 2013.12.01

Pierwsza Niedziela Adwentu

* Wyrażamy wdzięczność całej ekipie, która przygotowała Wieczorek Andrzejkowy. Pracy było dużo, ale owoce też były piękne. Potrzeba było tylko ludzi, którzy potrafią się poświęcić dla innych.
* Rekolekcje ; 13, 14 i 15 grudzień. Jest to czas naszego przygotowania na przyjście na ziemię Bożego Dzieciątka. Uprzątnijmy dla Niego nasze serca. Pomoże nam w tym Ks. Robert. Przyjedzie do nas z Łomży.
* W przyszłą niedzielę – Św. Mikołaj przyjdzie do dzieci podczas Mszy św. o godz. 10.00 na Villefranche.
* W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci w Cannes.
* W minionym tygodniu wysłałem czek na 1200€ za wypożyczanie kościoła w Villefranche. Jako Emigranci korzystamy z kościołów parafii francuskiej na zasadzie wypożyczania. Pewnie, że byłoby dobrze, gdybyśmy mieli swój własny kościół, ale to jest niemożliwe. Dziękujmy Bogu za to co mamy. Odpadają nam sprawy administracyjne oraz remonty i podatki. Pozostaje jedynie posprzątanie i zapłata za wypożyczanie kościoła. Podchodzicie do tego na sposób odpowiedzialny. Dziękuję bardo za Wasze składki niedzielne. Są to Wasze pieniądze, które wydaję, staram się nimi gospodarować jak najoszczędniej. Jestem świadom, że jest to Wasz dar ze szczerego serca, który można porównywać z ofiarą wdowiego grosza. Dziękuję, że jest coraz mniej monet żółtych a coraz częściej są to banknoty. Ktoś mi powiedział; ja bym się wstydził dać na składkę żółty pieniążek. Dzięki takiej postawie nie muszę prosić o składkę specjalną na opłacenie wynajmu kościoła. Jestem przekonany, że Dobry Bóg wróci z nawiązką to co wydacie na Bożą sprawę. Bóg zapłać za ofiarę w kopercie – 150€ z ostatniej niedzieli.
* Może jeszcze jedna sprawa przy okazji składki niedzielnej: starajcie się nauczyć Wasze dzieci ofiarności wobec kościoła i umiejętności zauważenia potrzebującego człowieka. ( Nie mówię tu o żebrakach-pijakach)
* Adoracja w piątek o 19.30 – zaprasza młodzież.
* Kartki Świąteczne w dobie poczty elektronicznej są już coraz częściej tylko miłym nawiązaniem do dawnych czasów, które się wspomina. Jakkolwiek otrzymać prawdziwą kopertę ze znaczkiem i to jeszcze z Francji – sprawia dużo radości. Postarajmy się zrobić radość naszym bliskim przez życzenia napisane ręcznie na kartce. Mam kilka wzorów kartek świątecznych, albo można zamówić u p. Pawła w busiku.
* Innym wyrazem łączności z bliskimi są świece adwentowe. Dobrze będzie gdy zabierzecie taką lampkę do waszej rodziny w Polsce gdy pojedziecie na Święt. Będzie ona łącznikiem między nami i wami.
* Święci w ostatnich dniach to Św. Andrzej, Św. Barbara, Św. Mikołaj, Św. Natalia, Św. Rafał. Pamiętamy o solenizantach w naszych modlitwach.
* Zdjęcia weselne i ślubne znajdziecie na naszej stronie parafialnej. Rozpoznacie Państwa Młodych. Autorem (większości) jest pan Andrzej Matuszewski, który ma dużo talentu i dużo doświadczenia. Chętnie się umówi na sesję zdjęciową. Jeżeli ktoś chciałby mieć artystyczne zdjęcia wystarczy zadzwonić: 0 642 231 793
* Rekolekcje w Parafii Św. HELENY prowadzi Ks. Andrzej Koch – każdy czwartek Adwentu o godz. 17.30 tel; 06 69 15 74 94
* Michałkowi i Panu Zbyszkowi dziękujemy za przygotowanie czterech świec adwentowych w kaplicy na Garibaldi.
* Do sprzątania naszych kościołów na Święta będziemy się umawiać w najbliższym czasie.