Ogłoszenia – Nicea. 2013.11.17

33. Niedziela Zwykła

* Przyszła niedziela to Święto Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po niej rozpoczynamy Adwent, a potem już Boże Narodzenie.

* W Adwencie przewidziane są rekolekcje i spowiedź parafialna, nic to jednak nie przeszkadza, żeby skorzystać z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Do spowiedzi nie chodzą ci, którzy mają dużo grzechów, lecz ci co starają się być lepsi.

* W przyszłą niedzielę będzie u nas na Mszy o godz. 10.00 Ks. Stanisław Skorczyński. Przywiozę go, ale nie będę mógł odwieść, bo jadę na Mszę do Monaco. Proszę aby ktoś zechciał to zrobić swoim samochodem.

* W piętek mieliśmy zebranie Rady Parafialnej. Omawialiśmy wiele spraw. Między innymi Wieczorek Andrzejkowy. Ogólnie organizacja wieczorku taka jak w poprzednich latach. Nowość: mamy zespól(trzy dziewczyny). Doskonały skład. Wstęp – 10 €.

* W tym tygodniu wyjeżdżam na kilka dni do Rzymu. Jest to pielgrzymka organizowana dla duszpasterzy emigrantów polskich. Oczywiście chcę wrócić do Was na niedzielę. ( A więc wszystkie Msze pozostają w normalnym porządku). Będę się modlił za Wami, szczególnie przy grobie Bł. Jana-Pawła.

* Państwo Elwira i Piotr Więckowscy dziękują za pomoc w organizowaniu leczenia nowotworu oczu w Nicei. Niektóre osoby wykazały bardzo wielką ofiarność. Szczególne podziękowania dla pani Alicji, która przyjeżdżała z Turet i dla pani Doroty, która przyjeżdżała z Monaco. Trzeba było odebrać na lotnisku, towarzyszyć przy zabiegach w szpitalach i zapewnić transport. Rodzina ta pozostaje jeszcze dla leczenia przez tydzień, gdyby ktoś chciał pomóc uzbierać trochę dobrych uczynków – to ma doskonałą okazję.

* Dziś po Mszy o godz. 10.00 katecheza dla dzieci. Proszę rodziców aby nie uciekali z dziećmi do domu. Piętnaście minut nie zbawi, nawet gdy ktoś jest głodny. Dlatego proszę dać dzieciom szansę skorzystania. Dziś z dziećmi mówimy o Wszystkich Świętych i malujemy obrazek .

* Dzieci mają dziś nowy numer PROMYCZka. Tym razem; Legenda o pierścieniu królowej. Rodzinne wyprawy. Misje w Afryce. Zagadki oraz zakładka 3D – nie zaniedbajmy tego.

* Ze spotkania z Ks. Rektorem (które było w Aix en Provance) przywożę wam pozdrowienia oraz niektóre numery Głosu Katolickiego. Tym razem trochę w formie reklamy, gratisowo. Niech będzie to zachęta do czytania naszego polskiego tygodnika na emigracji. Porusza wiele aktualnych problemów. Nie żałujmy 1,55 € i trochę czasu, aby się odrobinę ukulturalnić. W ostatnim numerze; radary na drodze

*Poruszeni zostaliśmy przez widoki w TV ukazujące ogrom katastrofy w Wietnamie i na Filipinach. Ludzie nie mają tam domów, jedzenia, wody do picia. Czekają na naszą pomoc. W ramach miłosierdzia chrześcijańskiego możemy to uczynić. W Nicei jest ksiądz Wietnamczyk i ks. Filipińczyk. Na ich ręce możemy składać dary serca. Chętnie w tym pomogę. (Ks.Paul-Marie PHAM- 06 62 62 00 24, CLAVERO -0 664 794 379

* Patronowie tego tygodnia to; Św. Cecylia, Roman, Anatol, Felicyta – pamiętajmy o solenizantach