Ogłoszenia – Nicea. 2013.10.27

30. Niedziela Zwykła

* Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w najbliższy piątek – Msza Św. w kaplicy na Wzgórzu Zamkowym w Nicei (obok portu). Zbierzemy się aby uczestniczyć we Mszy Św. za naszych zmarłych. Jedni już osiągnęli szczęśliwość w niebie. Inni są jeszcze w drodze do nieba. My nie znamy miejsca ich przebywania. Modlimy się za wszystkich tak jakby nasza modlitwa miała im pomóc wejść do nieba.
* Specjalną formą modlitwy są WYPOMINKI. Na kartkach wypisujemy imiona naszych zmarłych a następnie wspólnie się modlimy i za nich odprawiana jest też Msza Św. Przy okazji „wypominek” tradycją polską składana jest ofiara. Za ofiarę mówię „Bóg zapłać”. Pamiętajmy że to nie pieniądz się liczy, lecz nasza modlitwa i nasza wiara.
* Szanujemy Boży dar. Chleb jest Bożym darem i nie wyrzucamy go do kosza. Przynieście w niedzielę suchy chleb, zabiorę go dla królików.
* Grupa Różańcowa modli się w Miesiącu Zmarłych za tych, którzy odeszli do Pana. Są koperty z programem oraz piękną czytanką o kuszeniu mnichów – proszę pobrać. Wyrażam podziękowanie tym członkom Grupy Różańcowej, które otrzymują koperty pocztą i pamiętają, że ksiądz musi zapłacić za znaczek pocztowy.
* Dzieci otrzymają dziś „PROMYCZEK”. Niech służy do pogłębienia więzi z językiem polskim.
* W tym tygodniu pozostaje jeszcze kilka dni miesiąca października. Przypomnę, że październik to miesiąc Maryjny – Miesiąc Różańca. Przypominam tym, którzy poczuwają się do tego że z lenistwa zaniedbali tą sprawę. Można jeszcze na koniec trochę się zmobilizować. Od Pana Boga to byśmy tak dużo chcieli, ale żeby Mu dać coś od siebie, to bardzo ciężko. Pokażmy, że umiemy zapanować nad naszym lenistwem.

Jedna odpowiedź na “Ogłoszenia – Nicea. 2013.10.27

Komentarze są wyłączone.