Ogłoszenia – Nicea. 2013.10.20

29. Niedziela Zwykła

*Dziękuję tym wszystkim, którzy przez swoją obecność i swoje zaangażowanie przyczynili się do tego, że nasza pielgrzymka i nasz piknik miały bardzo rodzinny charakter. Tego nam potrzeba właśnie tu na emigracji. Już teraz należy nam pomyśleć o zorganizowaniu Wieczorka Andrzejkowego. Przypada w sobotę – 30 listopada.
* Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Św. w kaplicy na Wzgórzu Zamkowym w Nicei (obok portu)
* Jest nowy numer Promyczka dla dzieci. Jako dodatek – replika hebrajskiej biblii.
Chce aby dzieci mogły go otrzymać w przyszłą niedzielę, bo należy się do niego kilka słów wyjaśnienia.
* Za przygotowanie i przeprowadzenie adoracji w miniony piątek dziękuję młodzieży. To Jola i Andrzej włożyli bardzo dużo pracy aby przygotować medytacje, kartki dla uczestników oraz pieśni.
Parafianie, którzy przyjechali mieli okazję, aby dobrze się pomodlić. Jedni przyjadą a drudzy zawsze sobie znajdą jakąś wymówkę. A to za daleko, a to za późno, a to trzeba popilnować telewizora. Nie żałujmy P. Bogu odrobiny czasu.
* Dobra informacja – z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.
* W sobotę Marzena i Filip zawierają Sakrament Małżeństwa. Składamy im najlepsze życzenia i ofiarujemy modlitwę. Pamiętamy o tych, którzy jeszcze nie mają ślubu kościelnego.
* W tym tygodniu wyjątkowo nie mogę być w kaplicy na Różańcu. Wtorek(spotkanie księży u arcybiskupa w Monaco) oraz sobota (Ślub Marzeny i Filipa). Chętnie przekażę klucz od kaplicy oraz kod alarmu, aby ktoś mógł otworzyć i może poprowadzić Różaniec. Chętnych proszę aby się zgłosili do mnie po Mszy. Gdy nie będzie chętnego, Różańca w te dni nie będzie.
* Wspomnienie liturgiczne tym tygodniu;
Poniedziałek – Bł. Jakuba, biskupa
Wtorek – Bł. Jana-Pawła, papieża
Środa – Jana Kapistrana i Józefa Bilczewskkiego.
Przez naszych patronów przedstawiajmy Bogu nasze prośby.