Ogłoszenia – Nicea. 2013.10.06

27 Niedziela Zwykła

• Ogłoszona jest data kanonizacji Papieża Jana Pawła. Będzie to 27 kwietnia przyszłego roku. Dziękujmy Bogu za tę łaskę, że będzie się za nami wstawiał nowy Święty, który nam jest tak bardzo bliski.
  • W przyszłą niedzielę pielgrzymujemy do Matki Bożej. Sanktuarium w Laghet przyjmuje nas bardzo życzliwie. Punktem centralnym naszego pielgrzymowania jest Msza Św., Natomiast po Mszy pozostańmy aby piknikować w rodzinnej atmosferze. Na piknik nie robimy żadnej składki, każdy zabierze coś do zjedzenia i do wypicia dla siebie a może też dla sąsiada aby się z nim po bratersku podzielić.

[map id=”map1″ w=”580″ h=”350″ z=”14″ maptype=”HYBRID” lat=”43.752923″ lon=”7.381894″ marker=”yes” infowindow=”Pielgrzymka do Le Sanctuaire Notre Dame de Laghet„]

• Na potrzeby Sanktuarium w Laghet przekazujemy całą naszą składkę pielgrzymkową. Z doświadczenia wiem, że nasi Parafianie są ofiarni. Pamiętajmy, że nikt nie zubożał, gdy złożył ofiarę na dobry cel. Pan Bóg wynagrodzi bardzo hojnie a umie to zrobić w bardzo różnych formach.
  • Program naszej pielgrzymki jest następujący; Spowiedź – od 9.45. Msza – 10.30 ale 15 minut wcześniej schodzimy na parking. Tam formujemy procesję i ze śpiewem wchodzimy na teren Sanktuarium.
  • Przechodzimy przed kaplicą zachowując ciszę, gdyż będzie to czas na Mszę francuską. Dochodzimy do ołtarza polowego i zaczynamy Mszę Św. Po Mszy Św. cząstka Różańca. Niech będzie to czas duchowej łączności z Papieżem Janem Pawłem – odmawiamy Tajemnice Światła, które on sam ułożył. Niech będzie to czas naszej duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem, który w tym właśnie dniu oddaje cały świat pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi.
  • Niech nasz trwanie przed Maryją odczyta każdy jako przywilej przebywania przed Matką Bożą. Mam nadzieję, że nie będzie takich, którzy uciekaliby do grila lub na pogaduszki przed zakończeniem naszego Różańca. Na to zawsze będzie czas, natomiast do Maryi w pielgrzymce idziemy tylko raz na rok. Mamy też bardzo wiele spraw, aby Matki Bożej przekazać.
  • Przypominam, że w najbliższą niedzielę nie ma Mszy w Cannes
  • W październiku modlimy się na Różańcu. Czekam na Was codziennie na Garibaldi w kaplicy od godz. 19.30. Nie pozwólcie, aby była taka sytuacja, żebym musiał odmawiać Różaniec sam w kaplicy.
  • W poniedziałek Święto Najświętszej Panny Różańcowej. Święto to zostało ustanowione w XVI w. Po zwycięstwie nad wojskami sułtana Selima, który chciał podbić całą Europę i wprowadzić w niej wiarę a Allacha. Modlitwa różańcowa przyniosła skutek i pomogła do wspaniałego zwycięstwa.
  • W piątek – Jana Bejzyma, polskiego misjonarza, który poświęcił się dla trędowatych na Madagaskarze
  • W przyszłą niedzielę Msza w Cannes oraz katecheza.
  • Na naszej stronie internetowej znajdziecie „Cztery Pory Roku” – Roksana, Ewelina, Marysia i Oliwia. Gratulujemy dziewczynom oraz ich rodzicom.