Ogłoszenia – Nicea. 2013.09.29

26 Niedziela Zwykła
* 13 października, będzie poświęcenie świata przez Papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji do Watykanu przywieziona zostanie figura Matki Bożej Różańcowej z Kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Dzień Maryjny wpisuje się obchody ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary.
* Pielgrzymujemy do Matki Bożej – 13 października. Organizacja pielgrzymki do Laghet. Chciałbym się spotkać z tymi osobami, które od dłuższego czasu chętnie pomagają w sprawach organizacyjnych naszej parafii. Tworzą one Radę Parafialną, choć może na sposób jeszcze nieoficjalny. Na tych parafian liczę i zawsze biorę pod uwagę ich zdanie. Dziękuję również za pomoc. Wymienię te osoby, które brały udział w takich spotkaniach i proszę o przyjście w piątek na godz. 20.00 do salki przy Parafii Św. Heleny (Californie). P. Stachna z żoną, P. Ogonowski z siostrą, Państwo Targ, Państwo Matuszewscy, Pani Krzowska, z Cannes proszę Daniela i Roberta, jeżeli można to z Sabinką i Teresą, szkoda, że nieobecni są P. Nowińscy. Zwracam się do PP.Rusak, ponieważ oni dobrze osadzeni są w Laghet – proszę aby był przedstawiciel tej rodziny. Oczywiście prosimy do nas P. Janusza-organistę, oraz tych,…. którzy mieliby czas i chęć do nas się dołączyć.
Przypomnę jeszcze raz; piątek tego tygodnia, godz. 20.00 – Californie.
* Pielgrzymka do Laghet – 13.10. br. – Nie ma Mszy w Col de Villefranche i w Cannes.
* Dziś na Mszy – poświęcenie tornistrów a po Mszy poświęcenie samochodów. *Msza w Monaco – niedziela 29.10. 2013 – choć nie jest to czwarta niedziela. – zapraszam.
* Dziękujemy Panu Tomkowi, że znalazł czas, ab zająć się dzwonem, który potrzebował fachowej ręki.
* Pierwsza Komunia Św. oraz katecheza w Polskiej Szkole. – jestem gotów i bardzo chcę spotykać się z dziećmi, które przyjeżdżają do polskiej szkoły. * Nasi Świeci Patronowie obecnego tygodnia; – Wt. – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – Śr. – Św. Aniołów Stróżów – Pt. – Św. Franciszka z Asużu – Sob. – Św. Faustyny Kowalskiej

Pracy szuka nasz pan organista Janusz. Pomóżmy.