Ogłoszenia – Nicea. 2013.06.09

Dziesiąta Niedziela Zwykła

Uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dziś Msza w Cannes, jak zwykle o 15.30

Zbliżają się wakacje. Mamy dwóch księży zastępców na lipiec. Oni przyjadą do waszej posługi. Trzeba aby im pomóc, bo przecież nie będą u siebie. Żaden nie będzie miał samochodu – trzeba ich przywieźć; Ponadto trzeba pomyśleć o funkcjonowaniu kaplicy na Garibaldi. Należy kaplicę otworzyć i przygotować ołtarz do Mszy. Nie musi to być jedna osoba, lecz kilka. Ktoś musi poczuć się odpowiedzialny i zabrać do siebie klucz od kaplicy. musi poczuć się odpowiedzialny i zabrać do siebie klucz od kaplicy. Chętnie udzielę  informacji punkt po punkcie ( mailem lub w wydruku) co należy przygotować przed Mszą.

Młodzież zaprasza na adorację w piątek o 19.30

W Przyszłą niedzielę chrzest małego Maksymiliana.

Jeżeli macie zdjęcia z Procesji Bożego Ciała, proszę je przesłać. Nasz informatyk Rafał umieści je na stronie parafialnej.

Jest dla dzieci „Promyczek” – skorzystajmy.  (o powiadanie o kłopotach dorosłych)

Głos Katolicki – między innymi o znakach drogowych.

Dostał maila. Ja go dostałem, ale on dotyczy nas wszystkich.  Dotyczy w tym znaczeniu że skarżą się Francuzi odpowiedzialni za kościół w Villefranche.                                                                Po Polakach znajdują wokół kościoła puszki po piwie. Wstydliwa sprawa. Ja bardzo proszę aby tego niebyło. Nie chciałbym aby nastąpiła sytuacja, że nam każą sobie pójść. Postarajmy się, aby wykazać minimum kultury.                                                                                          Niech nie pozostają po nas nie tylko puszki, ale również papierki, niedopałki papierosa czy kubeczki po kawie. Umiejmy zwrócić uwagę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zróbmy to grzecznym słowem. Oprócz słownej proponuję też inną formę, jaką?… otóż przy takiej osobie, co się zapomniała i rzuciła niedopałek, ja tego peta podniosę i rzucę do kosza. Będzie to wystarczająco mocna uwaga i upomnienie.  Przykro mi, ale z tym samym zwrócę się do panów z busika. Trzeba aby wzięli pod uwagę, że gdy to będzie się powtarzać, mogą mieć zakaz wjazdu na nasz teren.