Ogłoszenia – Nicea. 2013.05.12

Święto Wniebowstąpienia

*  Na Święto Wniebowstąpienia Lourdes otwarło szeroko podwoje dla pielgrzymów. Diecezja wysłała dwa autokary. Z naszej Parafii było nas pięcioro osób dorosłych i troje dzieci. Wspaniale była zorganizowana Msza Św. Bazylika podziemna wypełniona była po brzegi, a trzeba wiedzieć, że mieści ona 20 tys. pielgrzymów na miejscach siedzących. Mszę Św. koncelebrowało 80 biskupów, nie mówiąc o księżach i Diakonach. Sama msza trwała dwie i pół godziny, ale nikt się nie spieszył i nikomu się nie dłużyło. Doskonałe było nagłośnienie a na kilku telebimach wszyscy mogli doskonale obserwować każdy szczegół mszy.

*  Święto Bożego Ciała we Francji świętuje się nie we czwartek,  lecz w niedzielę. W tym roku jest to pierwsza niedziela czerwca. Uczcimy to Święto procesją.

*  Msza emigrantów w ostatnią niedzielę maja (26). Wtedy nie ma Mszy w Monako. Zbierzemy się z innymi Emigrantami w kościele Don Bosko k. Akropolis. Jako Polacy mamy swój udział w liturgii. Pani Ania występuje z gitarą. Dzieci przyniosą do ołtarza symboliczny prezent.

*  Za udane zorganizowanie naszego pikniku w ubiegłą niedzielę, dziękuje bardzo tym wszystkim, którzy przyłożyli do tego serca i pracy. Spotkanie było bardzo rodzinne miłe i rodzinne. Niech żałują ci, którzy nie wzięli udziału.

*  Piknik organizowany jest przez Amicale des Polonais. 19 maja od godz. 11 . Col sur Loup. Cena wstępu; 8, 4, 3 €

* Katecheza dla dzieci;  dziś w Cannes, w przyszłą niedzielę w Nicei. Zapraszam dzieci. Będzie film o Lourdes.

*  Nasza studentka Ola – prosi o pomoc. Do swojej pracy naukowej potrzebuje kontaktów z rodzicami aby zrobić krótki wywiad. Bardzo interesujący temat – dwujęzyczność dzieci polskich. Zechciejmy jej pomóc.