Ogłoszenia – Nicea. 2013.04.28

Piąta Niedziela Wielkanocna

Papież ogłosił kanonizację naszego Rodaka Jana-Pawła. Możemy się cieszyć, że mamy już nie Błogosławionego, ale Świętego.

W tym tygodniu w środę przypada 1 Maja. Obchodzimy uroczystość Świętego Józefa robotnika. Pamiętamy o wszystkich ludziach pracy i modlimy się za nich, aby ich praca była należycie doceniana i wynagradzana.

W piątek przypada Święto Matki Bożej Królowej Polski. U nas ta uroczystość przeniesiona jest na niedzielę. Udziałem we Mszy Św. uczcimy Matkę Bożą.
Następnie zostajemy, aby wspólnie piknikować w rodzinnym gronie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Proszę młodzież do pomocy przy ustawieniu stołów i ławek jest to praca, którą trzeba wykonać w sobotę po południu. Proszę się umawiać z panem Bogdanem Ogonowskim.

W niedzielę przed Mszą przygotowujemy stoły (nie możemy tego zrobić wcześniej, żeby nam nie zniszczył obrusów deszcz i wiatr). Prosimy kilka pań do pomocy. Pracę koordynuje pani Danusia od Bogdana i do niej proszę się zgłaszać.

Jako uczestnictwo w naszym pikniku, składamy do koszyczka po 10 €. Koszyczka pilnuje pani Gosia od Bogdana Targ. Proszę u niej wpłacać. Tym budżetem będą gospodarować nasi organizatorzy aby były zakupione obrysy, talerzyki, kubeczki, wino, kiełbasa, kaszanka i chleb

Na przyszłą niedzielę odwołuję Mszę w Cannes o 15.30. Chcielibyśmy, żeby nasi parafianie z Cannes i Monaco dołączyli do nas i zasiedli przy stołach pod sosenkami do wspólnego piknikowania.

Zorganizujmy się na pielgrzymkę do Lourdes.
Siostra Agnés (od Emigrantów) zabiera trzy osoby z naszej parafii. Jest długie wolne. Można wyjechać w czwartek wieczorem a wrócić w niedzielę po południu. Ja muszę być w sobotę z powrotem w sobotę wieczorem. Środek transportu – są w parafii busiki. Umówmy się, że właścicielowi wracamy koszty. Czekam, aby pokazali się panowie, którzy byliby chętni pojechać busikami na pielgrzymkę.
Powiem jeszcze, że już jest rozpoczęta lista chętnych na pielgrzymkę. Czekamy teraz na następne zgłoszenia.

Mamy koperty dla Grupy Różańcowej. Modlimy się za dzieci I Komunii.

Nasze sprawy Rodzinne : Poszukuje niedrogiego pokoju do wynajęcia na okres około miesiąca począwszy od 19 maja 2013 najlepiej w okolicy Saint Martin du Var . tel. 0680730071 é[email protected] dziekuje , pozdrawiam. Edward