Ogłoszenia – Nicea. 2013.03.24

Niedziela Palmowa

*Wyrażamy wdzięczność za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych naszemu Ks. Krzysztofowi. Mówię „naszemu”, gdyż jest nam bardzo bliski. Dał się poznać już rok temu jako doskonały mówca i ekspert tematu „RODZINA”. Nic dziwnego, że przyjechał właściwie na prośbę parafian.

Wdzięczność wyrażamy również kapłanom-Rodakom za posługę przy Sakramencie Pokuty. Przy tej okazji przypominam również naszym Drogim Parafianom, że w życiu Katolika nie powinno być Świąt Wielkanocy bez odprawienia spowiedzi. . Modlimy się również za tych Parafian, którzy nie mogą przystąpić do spowiedzi, bo życie tak im się poplątało.

W Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Wielki Piątek
Przyszła niedziela to Niedziela Wielkanocna.
Msza Rezurekcyjna z procesją godz. 10.00. Procesję poprowadzi Ks. Stanisław Skorczyńki. Dziękuję Państwu; Marioli i Patrykowi, że służą mu swoim samochodem.

Niedziela Wielkanocna – Msza w Monaco (15.30)
Poniedziałek Wielkanocny – Msza w Cannes – o ile będą wierni, bo mogli wyjechać do Polski
Program Wielkiego Tygodnia i święcenia pokarmu rozdajemy po Mszy są to ulotki jak mamy w naszym zwyczaju, ponadto można to znaleźć również w Internecie na naszej stronie parafialnej.

Mamy palemki. W tym roku są inne – wyobrażają formę królewskiego berła. Artystka chciała w ten sposób nawiązać do Święta Niedzieli Palmowej i królewskiego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Już sama palma pomoże nam w przeżywaniu świętych wydarzeń Wielkiego Tygodnia.
Mamy też baranki wielkanocne z cukru – 3€. Można też kupić baranka w polskim sklepiku u Madzi i Rafała. 20, rue Miron www.sklep-polski.com. [email protected] -0667100272 ….0650544060

Sprzątanie kościoła w Villefranche i kaplicy na Garibaldi – poniedziałek. Do sprzątania na Garibaldi zgłosiła swój udział Paulinka-studentka. Może przyjść przed południem. Proszę, aby ktoś zechciał do niej dołączyć. Tak samo prosimy o sprzątanie w Col de Villefranche. Trochę źle się ułożyło – mam dentystę w poniedziałek o 9.30, ale chyba jakoś z tego wyjdziemy.

Zmiana czasu z zimowego na letni ; 31 marca. W przyszłą niedzielę śpimy godzinę krócej.

Nasze sprawy rodzinne.
Poszukuje się pracownik do układania płytek. – 4 osby Szpaclarze – 1 tydzień [email protected]