Ogłoszenia – Nicea. 2013.02.17

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

* Papież ogłosił, że nie jest w stanie dalej kierować Łodzią Kościoła. Rozumiemy, że przy jego wieku (85) był to ciężar zbyt wielki. Módlmy się w intencji obecnego Papieża oraz jego następcy.
* Wielki Post to czas nawrócenia i pokuty. W tym kontekście przypominam, że macie zawsze prawo poprosić swojego proboszcza o spowiedź. Dobrze będzie żeby to nie było dwie minuty przed rozpoczęciem Mszy. Jestem do dyspozycji również po zakończeniu Mszy Świętej.
* W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową w kaplicy na Garibaldi. Zapraszam Was na 19.30. Przy tej okazji – możliwość Spowiedzi.

*Drogę Krzyżową odprawiamy w kaplicy. Obrazy są wyświetlane z projektora multimedialnego. Prośba do naszych informatyków. Przegrajcie nam więcej obrazów Drogi Krzyżowej. Podeślę płyty, pendrajv lub kartę.

* Przyszły zamówione płyty. Są to pieśni i piosenki na Rok Wiary. Jest ich 80 oraz opracowanie muzyczne. Nagrania są wykonane w systemie MP 3, tzn., że stare odtwarzacze mogą sobie z tym nie poradzić.

* W przyszłą niedzielę będzie Chrzest o godz. 10:00 małej Evy. Módlmy się za tę, która przyjmie Sakrament oraz jej rodzinę.
* Parafianie z kościoła, w którym odprawiamy Mszę o godz. 10.00 proszą o pomoc w porządkowaniu krypty i garażu. Będzie to za dwa tygodnie w poniedziałek 4 marca od godz. 9. Ogłaszam już teraz aby można się zorganizować. Powtórzę jeszcze w następnych ogłoszeniach.
* Pielgrzymki organizowane; – Do Polski – Święto Miłosierdzia Bożego (Frère Rapfaële ) – Do Ziemi Świętej (Ks. Krystian Gawron) Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany, udzielę bliższych informacji.
* W ostatnim Głosie Katolickim jest tekst Orędzia Papieża na Wielki Post
* Robię w tej chwili ukłon do fachowców i proszę o radę. Przedstawiam najpierw problem. W garażu Św. Heleny rozbito kilka razy szybę w samochodach księży i innych parafian. Czy wśród naszych elektroników byłby ktoś, kto mógłby zaproponować środek zaradczy. Np. kamera, automat do bramy…
Nasze sprawy rodzinne.
Studenci musieli oddać pożyczoną lodówkę. Prośba; gdyby ktoś mógł pożyczyć, albo podarować lodówkę byłoby bardzo dobrze, bo trudno dziś mówić o funkcjonowaniu bez lodówki.