Ogłoszenia – Nicea. 2013.01.20

Druga Niedziela Zwykła

* Dziś nie ma Mszy w Monaco w kościele Ste Dévote, lecz w St.Charles. Występujemy jako Emigranci na Mszy z Arcybiskupem. Dzieci w strojach krakowskich przynoszą dary ofiarne. Śpiewamy kolędę i jedną zwrotkę „Po górach dolinach”, czytamy też po polsku werset przed Ewangelią. Po Mszy – aperitif z Arcybiskupem Monaco, który jest bardzo otwarty i sympatyczny.

* W najbliższą sobotę obiad z Biskupem Ordynariuszem Nicei. Jaka to okazja? DIACONIA 2013 – czyli SLUZBA. Apel Kościoła o zaangażowanie i odpowiedzialność za nasze Wspólnoty Parafialne. Cała uroczystość zaczyna się od godziny 9.00. Będzie konferencja, dyskusja, animacja …i obiad o 12.00. O godz. 16.30 przewidziana jest Msza bardzo uroczysta z umywaniem nóg jak w W. Czwartek. Zostaną ci, którzy będą mogli. Na obiad wpisało się kilka osób. Lista jest otwarta. Zapraszam. Niebywała to okazja – być na obiedzie z Biskupem.

*Wieczór Kolęd. Pierwsza niedziela lutego – 15,30 Sala Św. Heleny. Mikrofon dla wszystkich. Zapraszamy do śpiewania kolęd; Tym, którzy włączą się aktywnie do współtworzenia Wieczorku, będą ofiarowane płyty. Jest to film „Egzorcysta”.

Nasze sprawy rodzinne
*Jest mieszkanie (2 pokoje, + salon) Mougin >Daniel ; 0 642 915 103
*Są też meble o bardzo przystępnej cenie. Można zobaczyć ich zdjęcia na Internecie. *Nazywam się Aleksandra Nycz. Pochodzę z Przemyśla (woj. podkarpackie). Jestem studentką IV roku Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 24 stycznia do 1 czerwca będę studentką na kierunku Francais Langue Etrangere et Secondaire na Uniwesytecie Sophia Antipolis w Nicei. W związku z tym poszukuję mieszkania, będę wdzięczna za wszelką okazaną pomoc