Ogłoszenia – Nicea. 2013.01.2

Trzecia Niedziela Zwykła

* We środę w Wilanowie zmarł kard. Józef Glemp, Miał 83 lata.

* Wczoraj zmarła mama naszej parafianki Joli Bańkowskiej. Pogrzeb będzie w
Cmolasie Podkarpackie .Módlmy się za zmarłych i za tych których ta śmierć dotknęła.

* Zapłaciłem w tym tygodniu za wypożyczanie kościoła. Był to duży czek, bo 1000 €. Taką sumę mogłem uzyskać dzięki Waszym składkom niedzielnym. Za tę hojność Pan wynagrodzi Wam jeszcze hojniej. Ja zaś mówię tylko „Bóg zapłać” – Panie Boże zapłać im za to. Jestem świadom, że jest to Wasz ciężko zarobiony grosz i modlę się za Was

* Mamy zamówionego Księdza Rekolekcjonistę na Wielki Post. Już go znamy, z naszych rekolekcji w minionym roku. Ksiądz Krzysztof Będzie to kontynuował tematy, które Was tak bardzo i interesowały. Poinformuje nas kiedy będzie mógł do nas przyjechać.

*Wnoszę sprostowanie i liczę na Wasze zrozumienie. Otóż; nie możemy zrobić Wieczorka Kolęd, bo się okazało, że nie ma wolnej sali w naszym terminie. Ale wyszło to dla nas korzystnie, bo sala będzie wolna w terminie późniejszym. Więc organizujemy Wieczór Karnawałowy w sobotę 9 Lutego od godz. 20.00.
Będzie można potańczyć tak jak na Andrzejkach.

* W sobotę Święto Matki Bożej Gromnicznej. Wraz z tym Świętem kończymy okres śpiewania kolęd. Na mszę Św. w tym dniu przynosimy świece i gromnice. Zapalimy je, aby realizować przepowiednię Symeona dotyczącą Dzieciątka Jezus: „Światło na oświecenie pogan”. Ponieważ w sobotę niemożliwe jest abyśmy się zebrali ze względu na pracę, uczcimy Matę Bożą na Mszach w niedzielę. Postaram się też o świeczki, abyście je mogli zabrać do domów.

* Grupa Różańcowa – koperty na miesiąc luty. Intencja; „Różańcowa Pani, odpędzaj szatana od naszych rodzin i wypędź go z naszej Ojczyzny”.

* Spotkanie z Arcybiskupem w Monaco z okazji Dnia Emigranta było bardzo sympatyczne. Polaków było 20 osób, w tym z Nicei i Cannes. Arcybiskup dla każdego znalazł chwilkę i milę słówko podczas aperitifu po Mszy. Z gitarą i skrzypcami wystąpiła pani Ania z Menton. Nasze pieśni były wydrukowane po polsku w głównym programie Mszy. Słowa konsekracji odśpiewał ksiądz Libańczyk w narzeczu aramejskim, którym mówił P. Jezus.

*Promyczek – nowy numer a w nim płyta i kilkadziesiąt piosenek i pieśni.

Nasze sprawy rodzinne
– Studentka szuka pokoju – pomóżmy o ile można
– Szukam pokoju, lub studia do wynajęcia w Nicei. Chciałbym wynająć na dłuższy okres (dłużej niż rok czasu). Marcin, 24 lata, elektryk. Bóg zapłać. [email protected]