Ogłoszenia – Nicea. 2012.12.30

Niedziela Świętej Rodziny

* Jutro Sylwester – ostatni dzień starego roku. Podziękujmy Bogu za miniony rok. Mamy za co P. Bogu dziękować. Uczyńmy to wspólnie. Wyrazem Tego niech będzie Msza Św. dziękczynna. Proponuję Mszę o godz. 18.00 w kaplicy na Garibaldi i do niej zachęcam. Jeżeli ktoś wybiera się na bal noworoczny, jeszcze zdąży się przygotować. Dlatego z całego serca zachęcam – zameldujmy się u Pana Boga. Kaplica Garibaldi, godz. 18.00.

* 1-szy Stycznia – Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki. Msze; 10.00 i 19.30

* Dzień Emigranta. Dla nas to ważne wydarzenie. Świętujemy wspólnie z innymi emigrantami. Zaproszenie mamy na spotkanie w Nicei oraz w Monaco.
W Nicei – niedziela 13 Stycznia a w Monaco 20 Stycznia. W Nicei razem z Bp. Sankale a w Monaco z Abp. Barsi. Proszę, żebyśmy się zaprezentowali w największej liczbie. Ubierzemy dzieci w strój krakowski, zorganizujemy prezent w ramach darów ofiarnych.

* Kolęda, to wizyta duszpasterska, modlitwa z rodziną i pobłogosławienie mieszkania. Kolęda – to piękna polska tradycja. Umiejmy ją podtrzymać.

*Zmarł Arcybiskup Tokarczuk, ordynariusz Przemyśla. Wielki obrońca Kościoła z czasów komunizmu. Wybudował 360 kościołów i kaplic, najczęściej bez pozwolenia władz. Władze czuły lęk przed nim.