Ogłoszenia – Nicea. 2012.12.02

1 Niedziela Adwentu

* Za udany Wieczorek Andrzejkowy – dziękujemy organizatorom. Zrobili na medal * Mam dla Was wiadomość raczej przykrą. Otóż ksiądz rekolekcjonista przeprosił, że nie może przyjechać. Zamawiałem go kilka miesięcy temu, wszystko było uzgodnione. Następnie zwróciłem się z prośbą do kilku księży. Nie dziwię się, że się wymówili – czas jest krótki, a przygotowanie kilku kazań nie jest sprawą bagatelną. Co teraz ? Został Wasz proboszcz. Przykro mi, że będziecie musieli słuchać tego samego, którego już macie dość od wielu lat. Tak bardzo chciałem, aby był ksiądz co wygłosi dobre rekolekcje. Nie udało się. Aby zrekompensować Waszą szkodę, obiecuję, że postaram się przygotować jak najlepiej. Siedziałem już nad tym kilka nocy. Zapraszam Was w piątek i sobotę do kaplicy na Garibaldi na godz. 19.30
*W ramach naszych rekolekcji ; Spowiedź Adwentowa w piątek. Będzie trzech kapłanów do Waszej dyspozycji. Nie odkładajcie spowiedzi na później.
* Przyjdą księża do spowiedzi. Będzie Ks. Krzysztof i Ks. Andrzej. Żeby nam posłużyć jako spowiednicy, zostawiają swoją pracę, a przecież każdy z nich ma dużo. Przychodzą żeby nam usłużyć – tak z grzeczności. Okażmy się grzeczni wobec nich. ..Jak to zrobić? Żaden z nich nie ma kucharki. Tu prośba do naszych Pań – umówcie się między sobą. Zróbcie to tak, żeby nasi księża odjechali po spowiedzi parafialnej zabierając z sobą coś smacznego. Mam wrażenie, że się rozumiemy. * W piątek 8XII przypada Święto Matki Bożej. W ty dniu po spowiedzi parafialnej będzie Msza Św. i pójdziemy do Komunii Św. Ofiarujmy ją życzliwie za naszych parafian, którym życie się poplątało i nie mogą przystąpić do Stołu Pańskiego.

*Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, pełen miłości i ciepła. Momentem szczególnym jest Wigilia Bożego Narodzenia. Byłoby bardzo źle, gdyby ktoś z naszej Rodziny Parafialnej został sam. Tych, którzy by mieli zostać osamotnieni – zapraszam do siebie. Ugotujemy barszczyk i przełamiemy się opłatkiem. Byłoby dobrze, gdybym wiedział wcześniej ile osób przyjdzie.
* Święty Mikołaj – 9 XII. Godz. 15:00 Restauracja „Le Ligure – 15, rue Biscara Kontakt; Pani Ludwiczak-0 660 565 618 Pani Majewska-0 623 805 902
*Czy można się modlić do Św. Mikołaja. Tak – Bóg nie jest zazdrosny. Moje doświadczenie osobiste; ile razy miałem kłopoty finansowe i wołałem na pomoc Św. Mikołaja, zawsze odpowiedział pozytywnie. Czasem aż byłem zażenowany. * Posprzątajmy Dom Boży na Święta. Sprzątanie w kaplicy na Garibaldi podjęła się zorganizować Pani Teresa Rusak, dziękujemy i do niej się zgłaszamy, ona ustali. Kościół w Col de Villefranche nasi przyjaciele Francuzi sprzątają w przyszłym tygodniu 13 XII od godz. 8.30. Dołączymy się do nich, albo posprzątamy w innym dniu, wcześniej. Na szefa tej akcji proszę Pana Bogdana. Jemu dziękuję i z nim ustalamy kiedy możemy się zorganizować.
*Ozdoby choinkowe – proszę dzieci i rodziców, aby przygotowali wspólnie w domu ozdoby choinkowe. Udekorujemy naszą choinkę w kaplicy na Garibaldi. Poproszę o zakupienie choinki na rachunek Parafii. W ubiegłym roku podarowali ją Państwo Ola i Andrzej. Może w tym roku też inni się znajdą. *Mamy świece adwentowe – nasza pomoc dla ubogich dzieci. Koszt – 3€
Nasze sprawy rodzinne
*Zatrudnię murarza, tynkarza od zaraz. Tel: 06 22 36 24 32