Ogłoszenia – Nicea. 2012.11.25

Święto Chrystusa Króla.

* Dziś po Mszy zapraszam dzieci na katechezę o Św. Mikołaju. Proszę aby rodzice zostali ze swoimi pociechami. Będę mówił o prawdziwym Świętym Mikołaju – biskupie , którego czasem myli się z krasnalem z Norwegii lub komunistycznym Dziadkiem Mrozem.
* Parafia w Cannes gdzie odprawiamy Mszę, to Parafia Świętego Mikołaja.
Mamy wszyscy a szczególnie dzieci, zaproszenie na ODPUST PARAFIALNY. Od strony duchowej Parafia robi do ODPUSTU przygotowanie przez nowennę do Św.Mikołaja i jest codziennie Msza w innym kościele w Cannes. Natomiast główne święto jest 1grudnia od godziny 13.30 – przy kościele na Prado (tam gromadzą się Polacy). Na świętowanie składają się; Występy młodzieży. Kiermasz dla dzieci; polowanie na skarb, zabawy, smakołyki. Procesja ze Św. Mikołajem z jednego kościoła do drugiego. Zakończenie Mszą w kościele parafialnym (Bon Voyage) i błogosławieństwo dzieci
*Wieczorek Andrzejkowy organizujemy po to aby się spotkać i wspólnie przeżyć miłe chwile. Nie jest to przyjęcie o wielkim standardzie z wysoką ceną wstępu. To rodzinny wieczorek, na który każdy uczestnik przyniesie coś do zjedzenia i coś do wypicia. Nie wolno przesadzać w alkoholu, bo to może zepsuć całą zabawę. Prosimy od każdego 5€ aby organizatorzy mogli zakupić papierowe obrusy na stół, kubeczki czy świece. Rozpoczęcie: od 19:00, ale samochody mogą wjechać dopiero od 20:00, gdyż jest Msza parafialna. Kończymy zabawę o 23:30 i musimy posprzątać sale i ustawić krzesła, gdyż rano będzie zebranie parafii francuskiej.
Za podjęcie trudu organizacji i przygotowania dziękuje; Państwu – Basi i Markowi, Danusi i Bogdanowi, Jolce, Robertowi i Giendinowi. Oczywiście zapraszamy wszystkich do współtworzenia naszego wieczorku. Pisarka, Pani Barbara Tesse będzie z nami. Wspaniała gawędziarka. Przedstawi kilka książek.

* Relikwie Św. Ojca Pio w sanktuarium w Laghet – 1 i 2 grudnia. Na uroczystości składają się; Msza Św. konferencja – zapraszają OO. Kapucyni.

* Jak co roku, planujemy spowiedź przed Świętami. Będzie to 8 grudnia. Do Bożego Narodzenia zostanie wtedy dwa tygodnie i kilka dni. Trzeba się postarać, aby po tej spowiedzi można było pójść do Komunii Św. w Boże Narodzenie. Natomiast przygotowaniem do spotkania z Bożym Dzieciątkiem będą mini-Rekolekcje. 7, 8 i 9 Grudzień. Kaplica na placu Garibaldi – godz. 19.30. Powrócę jeszcze do tego w przyszłą niedzielę.
* Kalendarze, świece adwentowe, opłatki, kartki świąteczne
Nasze sprawy rodzinne;
Pan Bogdan poszukuje współpracownika. Potrzebuje dobrego tynkarza, ale też solidnie zapłaci.
MATKA Z CORKA PILNIE POSZUKUJA MIESZKANIA DO WYNAJECIA.
W NICEI, NAJLEPIEJ OD ZARAZ. KONTAKT: 0613127135 [email protected]
Studentka z Katowic prosi o pomoc w znalezieniu mieszkania