Ogłoszenia – Nicea. 2012.11.18

Ogłoszenia – Nicea. 2012.11.18 XXXIII Niedziela Zwykła

*Najbliższa niedziela to Święto Chrystusa Króla. Ona zamyka rok liturgiczny. Następna to już będzie Pierwsza Adwentu. Słówko na temat roku kościelnego. Nie pokrywa się on z rokiem kalendarzowym i nie rozpoczyna z dniem 1-go Stycznia. Rozpoczyna go Pierwsza Niedziela Adwentu. Aby czytania mszalne nie powtarzały się co roku te same, stworzony został cykl A,B,C. Tak więc te same czytania mamy co trzeci rok. Obecny rok będzie rokiem C.

*Już niedługo Św. Mikołaj – bardzo lubiany przez dzieci. Spotkanie to organizuje Szkoła Polska, Amicale des Polonais, Konsulat Honorowy.
Spotkanie będzie 9 XII. Godz. 15:00 Restauracja „Le Ligure – 15, rue Biscara Kontakt; Pani Ludwiczak- 0 660 565 618, Pani Majewska – 0 623 805 902, Pani Pulka. Bardzo piękne jest w tym roku zaproszenie wysyłane przez Amical des Polonais – Św. Mikołaj – prawdziwy biskup z mitrą na głowie i pastorałem w ręce.
*Ja zaś zapraszam dzieci na katechezę o Świętym Mikołaju. Będziemy też wtedy pisać listy do Św. Mikołaja. Każde dziecko napisze lub narysuje do niego list i sprecyzuje co prosi. Zapraszam dzieci na katechezę w przyszłą niedzielę po Mszy o 10:00. Bardzo proszę aby rodzice uwzględnili, że obiad będzie pół godziny później.

* Wieczorek Andrzejowy – za dwa tygodnie.
Proszę o pomoc w organizowaniu. Spotkajmy się wieczorem u mnie. Wspólnie omówimy sprawę. Będę też wdzięczny gdy ktoś zaproponuje ładne komputerowe zaproszenie, które będziemy mogli rozesłać mailem.

*Mamy piękny „Kalendarz 2013” i świece adwentowe. Będą opłatki i kartki świąteczne.