Ogłoszenia – Nicea. 2012.10.28

XXX Niedziela Zwykła

*Dziś Msza Św. ku czci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Część naszych parafian modli się przy jego relikwiach w kościele St. Pierre d`Arrene. Księdzu Stanisławowi Skorczyńskiemu dziękujemy, za odprawienie Mszy w Col de Villefranche. Państwu Banaszek za dowiezienie księdza, a Panu Stachna za dbanie aby kościół funkcjonował normalnie, wtedy gdy nie ma proboszcza.
* Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we czwartek. Piątek to Dzień Zaduszny. Obydwa te dni kierują naszą myśl ku niebu.
W pierwszym przypadku modlimy się do Świętych, którzy posiadają już szczęśliwość wieczną, a w drugim przypadku modlimy się za tych naszych zmarłych, którzy przed wejściem do nieba, muszą pozostać w czyśćcu.
* We Wszystkich Świętych – Msza na cmentarzu przy porcie w Nicei.
Godz. 10.30 (Coline de Chateau. Współrzędne GPS:43.696942, 7.281175,
* We Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny będą odprawione Msze na Pl. Garibaldi o godz. 19.30. Ofiarowane one będą za naszych zmarłych krewnych i przyjaciół. Przyjdźmy aby się pomodlić za nich.
* Przez cały miesiąc listopad czytamy wypominki i modlimy się za zmarłych, których polecicie wypisując ich imiona na karteczkach.
* Tworzymy jedną rodzinę emigrantów. Wspólnie przeżywamy radości i smutki. W tym kontekście, ks. Krzysztof Armatys odprawi Mszę Św. u nas aby się wspólnie modlić za swojego brata. Będzie to w przyszłą niedzielę o godz. 10.00
* W kaplicy na Garinbaldi codziennie w październiku odmawiamy Różaniec. W przyszłym tygodniu kończy się miesiąc różańcowy. Wykorzystajmy ostatnie dni aby zameldować się u Matki Bożej
*Wiadomość dla naszych parafian, którzy przyjeżdżają na Mszę poranną jadąc Promenadą des Anglais; w przyszłą niedzielę Promenada jest zamknięta od rana do godz.11.00
* Proszę pobrać koperty Grupy Różańcowej. Intencja na miesiąc listopad; „Niech krzyż Pana Jezusa będzie dla naszych zmarłych kluczem do nieba.”

Nasze sprawy parafialne
Otrzymałem przesyłkę z Polski na nazwisko Jerzy Piórko z Kocmyrzowa.
Proszę aby zainteresowany ją odebrał.