OGłOSZENIA. NICEA. 18.12.2011

Czwarta Niedziela Adwentu

Zacznę od podziękowań; Wyrażamy wdzięczność kapłanom, którzy swoją posługą pomogli nam przygotować się do Świąt. Księdzu Krzysztofowi i Księdzu Andrzejowi

mówimy „Bóg zapłać”. Mamy nadzieję, że dzięki Sakramentowi Pojednania dobrze przeżyjemy Święta. Kaplica wypełniona w dniu Spowiedzi świadczy o tym, że potraktowaliśmy na serio ten środek Bożej Miłości. Módlmy się za tych co nie mogli przystąpić do Spowiedzi, albo zaniedbali wielki dar Boży.

* Dziękuję Pani Sabinie, że pamiętała o naszych księżach od strony kulinarnej.         W sobotę nie było czasu abyśmy z księżmi usiedli do stołu, jak to bywa w Polsce. Pani Sabina przygotowała i wręczyła księżom danie na wynos. Mam nadzieję, że na przyszłość jedna czy druga Pani z naszej parafii będzie mogła zrobić podobnie. Zachęcam, abyśmy mieli gest połączony z poczuciem wdzięczności.

* Państwu; Oli i Andrzejowi dziękujemy za płyty, które były nagrodą dla dzieci za konkurs o Świętym Mikołaju. Dziękujemy im również za piękną choinkę,

którą kupili, przywieźli i założyli światełka.

* Tak też mamy prawdziwą choinkę w kaplicy na Garibaldi. Zapraszam dzieci z rodzicami aby ją udekorować. Przy tej okazji nie zapomnijmy o sprzątaniu kaplicy.

Trzeba ją pozamiatać i odkurzyć. Z powodu prac remontowych jest to konieczne, bo jest dużo kurzu a kaplica dawno nie była sprzątana.

* Niech wieczerza wigilijne i łamanie opłatkiem napełnią każde serce radością i

optymizmem. Pomyślmy czy ktoś ze znajomych nie zostanie sam w ten wieczór.

Miłość chrześcijańska każe nam zaprosić taką osobę samotną.

* Pasterka. Zapraszam Was jak w ubiegłym roku– Kaplica na Garibaldi.

Godz. 21.30 – czuwanie modlitewne a następnie Msza Św. Po Mszy opłatek.

* W ostatni dzień Starego Roku stańmy przed Panem aby podziękować za otrzymane łaski. Wyrazem tego niech będzie nasza obecność wieczorem w kaplicy na Placu Garibaldi. Pomodlimy się, a następnie uprzedzimy przyjście Nowego Roku lampką szampana czy musującego wina. Na modlitwie spotkamy się o godz.18.00, aby dać czas tym, którzy wybieraliby się na bal noworoczny.

* Ulotki z programem świątecznym otrzyma każdy przy wyjściu z kościoła.

* Do pobrania przy wyjściu z kościoła jest też „Ewangelia Wigilijna” – bardzo proszę.

* Przygotowałem materiał dla Grupy Różańcowej na styczeń. Bardzo proszę trzy osoby o pomoc. Trzeba zabrać do domu, nakleić adresy, włożyć kartki do kopert i przynieść do kościoła na Pasterkę.

* W pierwszy dzień Świat Msza w Monaco, w drugi dzień – Cannes o 15.30

* Naszym Parafianom, wyjeżdżającym na Święta do Ojczyzny życzymy radosnego  spotkania z rodziną, dobrego przeżycia Narodzenia Pana Jezusa, oraz szczęśliwej drogi. Ponadto poproście Waszego proboszcza, aby przyszedł po kolędzie, gdy jeszcze będziecie w domu. Możecie też swojemu księdzu ofiarować butelkę dobrego wina, którą przywieziecie z Francji. Niech wie, że ma dobrych parafian, którzy są za granicą.

* Wielu łask od Bożej Dzieciny przychodzącej na świat – życzy Ks. Proboszcz

2 odpowiedzi na “OGłOSZENIA. NICEA. 18.12.2011

1. Prosze księdza przeczytalismy ogłoszenia zyczymy księdzu wesołych swiąt i wszystkiego najlepszego w nowym roku.Szczęsć Boże

Komentarze są wyłączone.