OGŁOSZENIA.NICEA. 18.09.2011

25 Niedziela Zwykła

Podziękować Wam chcę za ofiarę ostatniej niedzieli. Poskarżyłem się przed Wami na nasz problem finansowy. Dziękuję za tę hojność, która mnie zaskoczyła. W koszyczku znalazł się nawet banknot 100 €. – Bóg zapłać za Waszą ofiarę. Modlę się, aby Pan Bóg swoją hojnością wynagrodził Waszą hojność. W tym tygodniu  mogłem spokojnie wysłać czek 700€ – jedną ratę za jeden wynajmowany kościół.

Dziś Msza w Monaco o 15.30 – modlimy się za kierowców.

Za trzy tygodnie – wybory. Nowość dla nas; możemy głosować korespondencyjnie. Wystarczy w Lyonie poprosić o kopertę i formularz do głosowania. Do głosowania zachęcam. Jesteśmy Polakami i zleży nam na tym, aby w naszym Kraju był dobry Rząd i dobre rządy.

W przyszłą sobotę Msza Św. i Chrzest małego Mateusza, tego który w wózku śpiewa i dialoguje z księdzem w kaplicy na Garibaldi. Rodzice to Gosia i Gregory.

W Grupie Emigrantów spotykamy się raz w miesiącu. Na spotkaniu są Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, Afrykańczycy. Omawiamy wiele spraw, które nam są wspólne. Kończymy wspólną kolacją. Wypadałoby aby na spotkanie przyszła również reprezentacja Polaków. Ostatnio miałem troje studentów. Zapraszam innych. Jeden raz w miesiącu – czwartek. Godz. 19 do 22. Odwiozę do domu.

Nasi przyjaciele Francuzi liczą na naszą pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz jego otoczenia. Po wspólnej pracy zapraszają na wspólne pieczenie kiełbaski pod sosenkami. Proponują datę 9 października (za trzy tygodnie) – godzina popołudniowa

Katechizm polskich dzieci. Na dwóch płaszczyznach. Najpierw po francusku – w ramach nauczania w szkole. W szkole francuskiej dzieci mają różne przedmioty – nie może zabraknąć religii. Rodzice powinni nawiązać kontakt z parafią francuską. Ponadto dla naszych dzieci chciałbym zorganizować katechizm po polsku. Chodzi o polskie zwyczaje, polskich Świętych, modlitwy i pieśni po polsku, których dzieci nie będą miały we francuskiej grupie. Mogłoby to być po Mszy Św. o 10. Liczę na to, że rodzice podejmą ten temat.

Nasze Sprawy rodzinne;

– Studio dla dwóch panów w Nicei  – potrzebne ( Jacek Par…0 689 116 539)

– Pani starsza, Polka, mieszka w Niemczech chciałaby się zatrzymać w Nicei na

tydzień. Może to być pokoik przy rodzinie – oczywiście odpłatnie

–  Małżeństwo (kilka miesięcy po ślubie kościelnym) szukają pracy. Podejmą każdą pracę, choć mają wykształcenie; Ona pedagog – gra na skrzypcach,

On – inżynier budownictwa z kilkuletnią praktyką w zawodzie.

Jedna odpowiedź na “OGŁOSZENIA.NICEA. 18.09.2011

1. Do Pana Jacka
    Witam, mam do odstąpienia z początkiem pażdziernika studio dla 2-ch osób w cenrtum Nicei okolice szpitala Sw. Rocha, w przypadku zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonów
    polski 48 505 417 372