OGŁOSZENIA.NICEA.16.10. 2011

29 Niedziela Zwykła

Na sobotę (22) kalendarz liturgiczny zapowiada święto, które jest nam bardzo bliskie. To wspomnienie Bł. Jana-Pawła II. Podziękujmy Bogu za naszego Wielkiego Rodaka. Wyrazem tego niech będzie nasza modlitwa u stóp jego pomnika na Cimiez. Przyjdźmy podziękować Bogu za Papieża-Polaka. Przez ręce naszego Rodaka polecajmy Bogu

sprawy naszej Ojczyzny i nasze osobiste…..Zaśpiewamy „Barkę” i odmówimy Różaniec.

Podkreślamy naszą obecność przez zapalone lampki, które ułożymy pod pomnikiem.

Sobota. Godz. 19.00.Plac Jana-Pawła na Cimiez – zachęcajcie innych.

Pielgrzymka Polaków do Matki Bożej w Laghet. Przyszłą niedziela. Msza o 10.30. Nie ma Mszy w Col de Villefranche i w Monaco.

Msza na esplanadzie pod namiotem. Po Mszy spotkamy się na wspólnym posiłku.

Gdy rodzice będą jeszcze kontynuować posiłek chciałbym zebrać dzieci, aby je oprowadzić po Sanktuarium. Będzie to forma katechezy.

Dla dzieci mamy również dzisiaj Promyczek

Zapowiadane było błogosławieństwo tornistrów, zeszytów i książek.

Zrobimy to po mszy o godz. 10.00 w niedzielę 30 października.

Mam długopisy, które na tę okazję przywiozłem z Lourdes.

.  Powracam do przyszłej niedzieli. Nie ma Mszy w Col de Villefranche, ale może się zdarzyć, że ktoś tu przyjedzie bo wiadomość nie dotarła albo zapomniał. Trzeba aby ktoś z nas pozostał i poinformował albo nawet zaprowadził do Laghet. Proszę, aby taki pilot się zgłosił do tej funkcji.

W tym tygodni będę nieobecny – biskup polowy w Warszawie zaprosił alumnów żołnierzy na spotkanie.

W kaplicy na Garibaldi odmawiamy Różaniec. Zapraszam na 19.30.

Nawet podczas nieobecności proboszcza kaplica będzie otwarta.

W kościele Św. Heleny trwa kiermasz – interesujące i tanie rzeczy.

Nasze sprawy rodzinne:

Praca na kontrakt. Guy Torrelli – 06 15 85 21 93. Łk. Pletwa-0048 609 331 229. Potrzebni; zbrojarze, cieśle, spawacze

Inna firma szuka pracowników; EXESS-INTERIM. 272av de Californie 04 63 72 86 00