Ogłoszenia Nicea 16.09.2012 XXIV Niedziela Zwykła

* Papież w piątek pojechał do Libanu, aby nieść tam słowa otuchy. Katolicy stanowią tam 40% i z powodu prześladowań są zmuszeni opuszczać swoja ojczyznę.
*W przyszłą niedzielę Msza w Monaco oraz Chrzest małego Jana.
* Bardzo pięknie zaczęła pracę Polska Szkoła. Pochwała należy się organizatorom oraz rodzicom. Dołóżmy jeszcze starań, aby dzieci mogły jeszcze poszerzać swoja wiedze w dziedzinie religii.
*Amikal des Polonais zaprasza na piknik. 23września (przyszła niedziela) godz.10.30. Miejsce: Col de Loup. Przygrywa kapela w Polski (Kwapiński). Wstęp – 6 E. Zapisy u P. Ludwiczak ; 06 60 56 56 18
* Siostra Agnes, która jest odpowiedzialna z diecezji za Emigrantów – zaprasza nas do Laghet. Ostatnia niedziela września (30). Dyskutujemy nad tekstem Ewangelii Św. Marka o uzdrowieniu niewidomego Bartymeusza.
Będzie podstawiony autokar przy Akropolis, który zawiezie do sanktuarium za 5€. Przewidziana jest przerwa na wspólny posiłek, który przywieziemy z domu.
Siostrze bardzo zależy, żeby byli przedstawiciele ze Wspólnoty Polskiej. Ja też proszę aby pojechało kilka osób z tych, które brały udział w spotkaniach przy czytaniu Pisma Św. na Garibaldi. Będę chciał rozdać tekst o uzdrowieniu niewidomego dla tych osob, które miałyby możliwość i chęć pojechać na spotkanie.
Ponieważ jest to piata niedziela, nie jadę ani do Cannes, ani do Monaco, wiec po Mszy o 10.00 – pojadę do Laghet i mogę zabrać kilka osób.
* Nasza pielgrzymka Polaków jest 14 Października. Wtedy nie ma Mszy w Col de Villefranche ani z Cannes.
* Poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców – 21 października.

Nasze sprawy rodzinne
* Pracę proponuje przedsiębiorstwo francuskie „In TEMPORIS” – 0777 86 75 40