OGŁOSZENIA. NICEA.13.05.2012

Szósta  Niedziela Wielkanocy

*  13 maja to rocznica objawień Matki Bożej w Fatima. Maryja przyszła do wszystkich swoich dzieci. W koronie du ukazała się Łucji, Hiacyncie i Franusiowi. Było to 13 maja 1917 roku (95 lat temu). Prosiła o czynienie pokuty i nawrócenie serc. Ukazała dzieciom piekło i poleciła modlitwę za Rosję.

Jej nawrócenie będzie warunkiem pokoju na świecie.

**  Dziękujemy za udany piknik;

* Za smażenie kiełbasek i wytrwałe stanie przy grylu

– Panowie; Bogdan i Grzegorz

* pilotowanie autokaru z Zespołem dzieci – Panie; Jola Bortner i Kasia Decomte

* Ustawianie ławek; Stachana, Bogdan i Boguś, Kwaśnik i kolega, Marciny

* Goszczenia Księdza Rektora; Państwo Nowińscy

* Muzyka; Marcin 1 i Marcin 2

* Czuwanie nad finansami i zakupami – Państwo; Danusia, Gosia,                              Marek i Basia, Sabina, Jola i Maciek

Jeślibym kogoś pominął, to przepraszam i tym więcej dziękuję.

Dobra organizacja sprawiła, że zadowoleni byli wszyscy; Ks. Rektor, Zespół Góralski, oraz wszyscy uczestnicy.

*  Pielgrzymka do Lourdes; 16 – 20 Maja. Byłoby dobrze, gdyby do Matki Bożej pojechali śnież przedstawiciele naszej parafii. Są już trzy osoby. Będzie lepiej, gdy pojedzie więcej. Pan Kwaśnik jest chętny, ma busik, wystarczy się dogadać. Wykorzystajmy, że jesteśmy we Francji, to już wiele bliżej do Lourdes niż z Polski.

* We czwartek – Święto Wniebowstąpienia. Msze o 10 i 19.30 .                                 Zamiast kazania w tym dniu przewidziałem krótką adorację.

*  Dziękujemy za zdjęcia z uroczystości Królowej Polski w Monaco. Możecie je zobaczyć na naszej stronie parafialnej. Jeżeli macie zdjęcie, prześlijcie Internetem, udostępnimy innym.

Nasze sprawy rodzinne

* Otrzymałem takiego majla: „18 letni chłopak-uczeń liceum muzycznego w Polsce, pomoże w pracach domowych w okolicach Nicei w zamian za dach nad głową. Okres wakacyjny: lipiec-sierpień. Angielski biegle, francuski podstawy”. Jeżeli ktoś ma możliwości, aby tego chłopca przyjąć – rzecz bardzo chlubna.

Jedna odpowiedź na “OGŁOSZENIA. NICEA.13.05.2012

Komentarze są wyłączone.