OGŁOSZENIA.NICEA.11.09.2011

24 Niedziela Zwykła

Dziecko jest skarbem w rodzinie. Modlimy się za małżeństwa, które nie mogą mieć potomstwa. Problem ich przedstawiamy Bogu za pośrednictwem Św. Józefa – patrona rodzin.

Dziękujemy panu Pawłowi z Sosnowca, który przyjechał do nas z rodziną oraz przyjaciółmi, aby dziękować Bogu za dar dzieci oraz mówić nam o wielkim przywileju Św. Józefa.

W kontekście rozpoczęcia nauki w szkole nie możemy zapomnieć, że dziecko ma prawo do nauki religii. Niech będzie to:

– w parafii francuskiej na terenie, której mieszkają rodzice

– weźmy pod uwagę szkołę polską

– proponuję też w niedzielę, zaraz po Mszy Św. ( Obiad może poczekać pół godz

– istnieje możliwość aby rodzice przywozili swoje dziecko w tygodniu

Dziś po Mszy Św. – poświęcenie samochodów. Jeździmy codziennie. Poprosimy Św. Krzysztofa, aby w naszych podróżach, dojazdach, przejazdach – czuwał nad nami i strzegł nas od wypadków. Zachęcam, aby umieścić w samochodzie lub na samochodzie widoczny znak Bożej opieki. Mamy rybkę – symbol wiary pierwszych Chrześcijan. Z Lourdes przywiozłem wodę święconą w ślicznych flakonikach na magnesie. Do domu, na stoliczek lub na ścianę mamy zaszklone obrazki Bł. Jana-Pawła.

Zapytacie; jak z odpłatnością za te dewocjonalia ?   Odpowiem; Niech będzie to ofiara. Nasza kasa parafialna jest bardzo chuda i nie wiem jak wypłacić za wynajmowane kościoły. Jeżeli tytułem poświęcenia ktoś złoży ofiarę na parafię- mówię „Bóg zapłać”. Jeżeli nic nie złoży – też dobrze, byle tego miałby ofiarować nie przepił albo nie przykurzył.

Dziś Msza w Cannes. 15.30. Kontynuujemy program Mszy jak przed wakacjami, czyli Cannes – I i II , Monaco III i IV niedziela miesiąca.

Chleb jest darem Bożym oraz efektem pracy ludzkiej. Nie wyrzucamy chleba do śmietnika. Zobowiązuję się zabierać chleb, który przyniesiecie, aby go oddać rodzinie francuskiej, która chowa kury i króliki. Nie należy marnować daru Bożego.