OGŁOSZENIA. NICEA. 08.01.2012

Święto Trzech Króli

*  W przyszłą niedzielę Msza w Monaco. Zaprasza nas Abp. Bernard Barsi. Racja; Dzień Emigranta. Parking przed kościołem. Po Mszy-aperitif. Msza o 10.30. Należy liczyć godzinę wcześniej. – dostaniemy ulotki przy wyjściu.

* Dziś Msza w Cannes w małej sali. Parafia francuska zajmuje kościół na spotkanie opłatkowe. Jesteśmy zaproszeni po Mszy.

* Niedziela 29 stycznia jest bardzo bogata w imprezy. Robimy wieczorek kolęd. Będzie to herbatka i wspólny poczęstunek w atmosferze rodzinnej. Możemy oglądnąć bardzo ładny film o narodzeniu P. Jezusa. A przede wszystkim pośpiewamy naszych pięknych kolęd, tych znanych i mniej znanych. Spodziewamy się, że dołączą do nas artyści muzycy i śpiewacy.

Na tą samą datę zaprasza nas Ks. Chorzempa do Fréjus a Pan Kowalczyk do Caros na bal noworoczny w sobotę 28 Stycznia.

* Mieliśmy spotkanie odnośnie ogrzewania kościoła w Villefranche. Piec nie będzie funkcjonował w tym sezonie. Parafia francuska przeprasza za tę niedogodność i rozważana jest możliwość odprawiania Mszy na plebanii, która jest ogrzewana.

* Dyskryminacja Katolików w Polsce – jedna z form to odmowa koncesji dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podpiszmy nasze oburzenie. Tekst jest taki; Jan Dworak. Przewodniczący Krajowej rady Radiofonii i Telewizji. Skwer Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa . My niżej podpisani, żądamy od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca. Żądamy zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów. Proszę o złożenie podpisów. Niech nasze podpisy świadczą, że domagamy się prawdy.

* Rozpoczęliśmy Wizytę Duszpasterską tzw. Kolędę. Zaprosiło mnie już kilka rodzin.

Prze Kolędę kapłan wnosi błogosławieństwo do rodziny, modli się z rodziną i za rodzinę. Kolęda jest doskonałą okazją, aby przy herbatce porozmawiać na wiele tematów. Można sobie przygotować niektóre pytania z zakresu religii, kościoła czy naszej parafii. Z księdzem trzeba ustalić datę spotkania.

* Witamy naszych Parafian, którzy powrócili po urlopie. Życzymy dobrego wejścia w normalny rytm pracy. Czasem ten okres zaraz po powrocie jest trudny – pomóc może dobra, życzliwa przyjaźń oraz modlitwa.

* Tym, którzy nie byli z nami w minioną niedzielę, powiem, że poruszyłem dwie ważne sprawy; szafarz Eucharystii i Rada Parafialna. Można o to zapytać lub odnieść się do ogłoszeń parafialnych tych w Internecie lub tych na kartkach. Specjalnie wydrukowałem 10 kartek dla zainteresowanych. Można się do mnie zwrócić.