OGŁOSZENIA. NICEA.04.03.2012

Druga Niedziela Wielkiego Postu

*  Spowiedź Święta to wybaczenie win, ale również spotkanie z Najlepszym Ojcem, który udziela łask i sił do pokonania przeciwności życia. Tych zaś nam nie brakuje tu na emigracji. Lekarstwem jest Spowiedź. Skorzystajmy.

*  Droga Krzyżowa a po niej recytowana Msza Św. w kaplicy na Pl. Garibaldi – piątek. Godz. 19.30

Dla wielu z nas piątek jest już zakończeniem tygodnia pracy. Niech Droga Krzyżowa będzie  podziękowaniem za miniony tydzień. Oczywiście wymaga to wysiłku z naszej siły. Zdobądźmy się na ten wysiłek. Niech przyświeca nam w tym intencja uproszenia łask dla siebie oraz naszych bliskich. Mamy piękne Drogi Krzyżowe, za pomocą środków multimedialnych. Nastrajają do modlitwy. Dziękujemy za nie Oli i Andrzejowi.

*  We wtorek w przyszłym tygodniu (13III) rozpoczniemy kurs przedmałżeński.

Gdyby ktoś chciał przyjąć Sakr. Bierzmowania niech się zgłosi również.

*  Rekolekcje wielkopostne. Przyszły tydzień. Piątek, sobota i niedziela – 16, 17, 18 marca. Naszym zwyczajem na Placu Garibaldi. Godz. 19.30

*  Księża z dekanatu polskiego spotykają się na zebranie. Obradować będziemy nad nowymi formami ewangelizacji. Będę nieobecny w Nicei od wtorku do piątku.

*  W piątek – 8 Marca – Dzień Kobiet. Święto nagłaśniane przesadnie niegdyś przez komunistów, pozostanie dla katolików dniem wdzięczności i modlitwy za kobiety, które są nam bliskie.

*  Znaczki pocztowe w koszyczku na składkę. Nie zdziwcie się, gdy w koszyczku je zobaczycie. Poprosiłem tych członków Grupy Różańcowej, którym często przesyłam koperty pocztą, aby włożyli komplet znaczków.

Oczywiście nie możemy tej reguły zastosować do osób mieszkających w Polsce.

Zasługują na taryfę ulgową.

*  Ks. Rektor zachęca nas do ofiarności. Patrzę na Waszą ciężką pracę i ze swojej strony dodam, ten Wasz ciężko zapracowany grosz, ten wdowi grosz ma wielką wagę przed Bogiem. Ktoś sobie powie; „nie mogę dać, bo odebrałbym żonie i dzieciom w Polsce.” Nie bój się bracie, gdy ty dasz tu, to P. Bóg przyczyni im tam i to wielokrotnie i to niekiedy w innej formie, która jest ważniejsza niż pieniądze.