OGŁOSZENIA. NICEA.10.06.2012

Boże Ciało

* Do stanu małżeńskiego przygotowują się; Anna Stec i Adam Mac. Zapowiedź druga.

*  Dzisiejsza Msza Św. została zamówiona w niecodziennej intencji. Mianowicie; „Za wiernych Polskiej Parafii w Nicei. O Boże błogosławieństwo w pracy i w rodzinie dla tych co chodzą do kościoła. Oraz; o nawrócenie dla tych, co nie chodzą do kościoła”. Bardzo dojrzałe podejście do sprawy dowodzi zatroskania o sprawy duchowe braci. Dziękuję panu, który poprosił o Mszę.

* Panu Markowi dziękujemy za kwiaty do sypania, które przyniósł dla dzieci na procesję.

* Niedługo wakacje. W lipcu będą księża zastępcy. Pomyślmy jak się zorganizować, odnośnie naszych Mszy. Są dwie sprawy, które trzeba będzie zorganizować. Należy przygotować Mszę i zapewnić transport. Na Mszy o  godz. 10°°  jest Pan Andrzej. Robi to bardzo fachowo i jest w każdą niedzielę. Za to należy mu się nasza wdzięczność i podziękowanie. Przy nim mógłby się ktoś przyuczyć, aby podjąć się zaszczytnej funkcji pomocnika proboszcza. Przygotuję listę zadań w punktach. Na Mszę o 19.30 proszę aby ktoś zechciał wziąć klucz do kaplicy.

*  Jest „Promyczek” dla dzieci. W każdym numerze jest breloczek-zawieszka do telefonu. Na następny numer redakcja zapowiada płytę pt; „Dzień, w którym zatańczyło słońce”. Ponieważ niedawno był Dzień Dziecka, z tej okazji obecny numer dzieci dziś otrzymują w prezencie i za spóźnienie przepraszam.

* Będę wdzięczny, gdyby mamy naszych ANIOŁKÓW,  które sypały kwiaty, zechciały po Mszy wziąć miotły, aby usunąć płatki kwiatów, które zostaną na posadzce.

* Kartki z tekstem pieśni na procesję zostawcie na ławkach (tam gdzie siedzicie) – pozbieramy po Mszy. Kogo o to mogę poprosić? Kto się zgłasza?……Dziękuję

*  Dziękujemy panom, którzy będą dzwonić podczas procesji. To jest też ofiara.

Pewnie byłoby przyjemniej iść w procesji, przecież procesja jest tylko dwa razy w roku. Żeby zapewnić dzwonienie zostają w kącie zakrystii i ciągną za sznury.

Bóg zapłać.

Nasze sprawy rodzinne

Uwaga na oszusta. Naciągnął kilka osób na grube kwoty. Nazwał się, i używał nazwiska; Karol Nowakowski. Chłopak bardzo inteligentny, umiejący zdobyć zaufanie, z wykształcenia-informatyk. Gdyby ponadto ktoś padł jego ofiarą – proszę poinformować. Ponieważ jego terenem działania były parafie polskie na emigracji, prześlemy dodatkowo wiadomość ze zdjęciem do Misji Katolickiej we Francji,  Niemczech i Belgii,