Ogłoszenia na 7 czerwca 2020

…Dziś Niedziela Trójcy Św. Św.

Msza: niedziela 07.06:
– Nicea; kościół Św. Heleny  – godz. 12:00
– Cannes; Prado – 15:30

…Aby Nam nie zarzucono, że Polacy łamią przepisy w czasie pandemii, proszę:
nałożyć maseczki na czas Mszy świętej,
zajmować tylko wyznaczone miejsca siedzące.

Sobota 06.07 – nie ma Mszy w kościele Św. Teresy z przyczyn ode mnie niezależnych.

…Dzisiejsza niedziela Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

…Katecheza i przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej:
– data i godzina do ustalenia
– miejsce?    (do uproszenia)

…Kościół w Notre Dame de France nie będzie udostępniony dla Wspólnoty Polskiej. Potwierdzenie ustne dnia 03.06.2020 przez Ks. Proboszcza kościoła Col de Villefranche.

…Boże Ciało. Procesja chyba niemożliwa. Zrobimy Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację.

…Palemki… wyraz naszej łączności z Polską, z kościołem okresu Paschalnego przez zamieszanie koronawirusa – zostały u mnie. Będę się cieszył, gdy zabierzecie je do domu. Niech będą wspomnieniem naszej walki o wiarę w trudnych czasach dla KOŚCIOŁA oraz katolickich rodzin, którym odebrano swobodę wyznawania wiary.

…Jestem pełen uznania dla Was, teraz gdy nie mamy stałego kościoła. Doceniam to, że reagujecie na moje ogłoszenia w Internecie i przyjeżdżacie aby uczestniczyć ze Mszy w miejscu i godzinie, która jest zapowiedziana.

…Chciałbym dzieciom z Grupy Pierwszokomunijnej dać książeczki do modlitwy. Mam przygotowaną tytułową stronę w imieniem i nazwiskiem każdego dziecka. Przez problem z komputerem nie mogę na razie tego zrealizować – przepraszam.

…Odpływają od nas państwo Nowińscy, Basia i Marek. Przez prawie 20 lat dzielili nasze emigracyjne troski radości i kłopoty w Parafii Polskiej w Nicei. To właśnie pan Marek w każdą niedzielę po wyjściu z kościoła przygotowywał nam kawę albo zimne napoje i dla dzieci słodycze. To oni obydwoje z małą grupką przyjaciół poświęcali się przez wiele lat aby organizować wieczorki andrzejkowe. (Łącznie z zakupami i sprzątaniem sali). Do nich najczęściej mogłem zawieź materiał grupy różańcowej, aby co miesiąc był poskładany w kopertach. Również razem z innymi organizowali święta Matki Bożej, gdzie mogliśmy przeżywać braterskie spotkanie pod sosenkami. Gdy teraz powracają do Ojczyzny, polecamy ich opiece Matki Bożej. Dziękujemy im i modlimy się za nich.

…Solenizanci i święta tygodnia:
Poniedziałek; Jadwigi – królowej
Czwartek; Boże Ciało (w Polsce, Monaco…)
Piątek; Wspomnienie Męczenników obozów koncentracyjnych
Sobota; Świętego Antoniego Padewskiego
Niedziela; Boże Ciało (we Francji)