Ogłoszenia na 3 maja 2020

…Czwarta Niedziela Wielkanocna – Dzień modlitw o powołania kapłańskie.

… Z sentymentem wspominamy Uroczystość Królowej Polski w naszej Parafii Polskiej w Nicei. Coroczne z okazji 3 maja oddawaliśmy cześć najpierw cześć Matce Bożej w kościele, aby następnie rodzinnie piknikować pod sosenkami. Pan Bóg chciał, aby w tym roku było inaczej. Przyjmijmy to, jako wolę Bożą i nie ustawajmy w modlitwie.

… Miesiąc maj jest poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Niech w naszych sercach rozpala się miłość do naszej Matki. Niech w naszych rodzinach i naszych domach rozbrzmiewa litania i pieśni Maryjne.

Intencja Grupy Różańcowej na maj: Maryję prosimy, aby rządy w Polsce sprawował dobry Prezydent.

… We Francji narasta rozgoryczenie wiernych i biskupów, po tym jak rząd ogłosił, że zakaz publicznych liturgii będzie obowiązywał co najmniej do 2 czerwca. Wypowiedź Arcybiskup Paryża Michela Aupetit; ”Traktują nas jak smarkaczy, którzy sami nic nie potrafią zrobić. Traktują Eucharystię jako swoistą rozrywkę na równi z kinem.” Arcybiskup przypomniał, że Kościół odgrywa kluczową rolę w łagodzeniu skutków epidemii. Od początku kwarantanny 27 paryskich parafii codziennie rozdaje posiłki potrzebującym i pokazuje, że potrafi zachować wszelkie normy sanitarne.

…Tomasz Młynarski, Ambasador RP w Republice Francuskiej i w Księstwie Monako: „Podczas ostatnich, trudnych tygodni, mimo fizycznego oddalenia, bardziej niż kiedykolwiek, towarzyszy nam właśnie jedna z tych najwyższych wartości: solidarność. W czasach epidemii i kryzysu, Polacy we Francji i na całym świecie, pokazują swoim działaniem, że jesteśmy silni i skuteczni jedynie wtedy, gdy działamy wspólnie”
 – podkreśla, w życzeniach z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

…Podziękowanie dla Rafała. Nasza Internetowa strona parafialna ma nową szatę graficzną. Przesyłamy pozdrowienia do Krakowa dla Państwa Magdaleny i Rafała Żelazko. Jesteśmy im wdzięczni, bo choć już nie są w naszej parafii we Francji, to jednak z daleka łączą się z nami i czuwają, aby wszystko było dobrze w dziedzinie naszych mediów. Bóg zapłać.

… Świętujemy W Tym Tygodniu:
– Pon. Św. Floriana Męczennika – Patrona Strażaków
– Wtorek – Święto Św. Dominika Savio – Patrona Ministrantów
– Środa – Apostołów, Filipa i Jakuba
– Piątek – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika

…Drodzy Parafianie – na trudny czas epidemii życzę Wam dużo wytrwałości, polecam piece Matki Najświętszej i zapewniam o mojej modlitwie.