Ogłoszenia na 31 maja 2020 Święto Zesłania Ducha Świętego

… Biskupi decydują na odwoływanie dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachęcają do powracania na msze święte do kościołów. Obowiązek udziału w niedzielnej mszy nie dotyczy jednak nadal osób starszych, chorych i zagrożonych zarażeniem.

…Niedziela Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny. Przypomnienie dla nas o Spowiedzi Św.

…Jak już zapewne wiecie, Ks. Ireneusz Brach odmówił nam kościoła i sali katechetycznej w Col de Villefranche. Potwierdził to autorytatywnie decyzją z 16.03. oraz z 23. 05. Polacy nie teraz mają salki dla dzieci, ani kościoła na Mszę (która była w każdą niedzielę o godz.10.) Jest to kara za to, że odprawiłem Mszę 16.03., gdy on już jej zakazał bo miały się rozpocząć restrykcje  koronawirusa.

…Do Księdza Biskupa wysłałem list. Poinformowałem przełożonego w Paryżu. Czekamy na wynik negocjacji Ks. Rektora z ks. Biskupem. Poinformuję Was, gdzie będziemy mogli mieć Mszę w najbliższą niedzielę.

… Jak dotąd nie miałem żadnej decyzji, dlatego decyduję sam i…

… Na jutro (niedziela 31 maja) zapowiadam i zapraszam Was na Mszę do kościoła Św. Heleny na godz. 12.00 …142 av. Californie. Parking jest do naszej dyspozycji.
 Sobota – 30 maja;  18.30 – kościół Św. Teresy. (tramwaj Linii Nr 2,  przystanek MAGNAN)