Ogłoszenia na 21 czerwca 2020 Najświętszego Sera Pana Jezusa

Msze Święte;
sobota; 20.06. ……godz. 18.30 – Kościół Św. Teresy
niedziela; 21.06… godz. 12.00 – Kościół Św. Heleny

… Jest nadzieja na rozwiązanie problemu z kościołem dla Polaków w Nicei. Po wielu interwencjach, szczególnie po ostatniej Rektora PMK z Paryża – Biskup Marceau wyraził się, że będzie to uregulowane.

… Dziękuję Rodakom, którym ta sprawa kościoła dla Wspólnoty Polskiej leży na sercu i zaangażowali się mocno w starania o miejsce kultu. (Między innymi rodzice grupy komunijnej). Wszystkim zaś proszę o modlitwę, aby tą sprawę szybko i pomyślnie zakończyć.

…Msza w Monaco. Po rozmowie z proboszczem Parafii Św. Devote, ustaliliśmy że Msza Św. (ostatnia przed wakacjami) może być 28 czerwca. W najbliższą niedzielę (21.06)  nie ma  Mszy w kontekście trudności i ograniczeń KORONAWIRUSA.

… Należy się dobrze zastanowić, czy trzeba kontynuować naszą Mszę sobotnią. Praktyka wskazuje, że nie ma jej bardzo dla kogo odprawiać. W ostatnią sobotę (14.czerwiec) były cztery osoby i jedno dziecko. Sobota wcześniejsza (7 czerwiec) – 6 osób i dwoje dzieci.
Ponadto za każdym razem mamy oddać ze składki 20€ za wynajem kościoła.

….Spotkanie Emigrantów. Czwartek 25 czerwca . Kościół Św. Marka. godz. 19.00. Bardzo byłoby wskazane aby obecni byli Polacy, szczególnie w kontekście gdy staramy się o kościół dla nas. Proszę o obecność. Zabiorę do samochodu. Spotkanie trwa dwie godziny. Odwiozę do domu po spotkaniu. W spotkaniu biorą udział  emigranci z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Afryki. Każda grupa przynosi coś do jedzenia. Na koniec spotkania dzielimy się jak w rodzinie.

…Pielgrzymka do Matki Bożej w La Salette oraz Le Laus. Autokarem. 17-21 wrzesień. Wyżywienie pełne (bardzo dobre). Pielgrzymka jest połączona ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc w Alpach, Noclegi w hotelach. W grupie jest już kilkoro Polaków. Całkowity koszt – 300€.

Nasze sprawy rodzinne ;
Polska rodzina mieszkająca w Nicei poszukuje opiekunki do dwóch dziewczynek w wieku 9 i 3 lat. Około 30 godzin miesięcznie, praca deklarowana, umowa od września do czerwca. Konieczne jest posiadanie samochodu! Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 06 63 63 46 20