Ogłoszenia na 17.05.2020 Piąta Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia Duszpasterskie na 17.05.2020

Piąta Niedziela Wielkanocy

…Zaistniało wielkie zagrożenie. Otóż czas koronowirusa wprowadził w niebezpieczne i mylne przekonanie co do Mszy Św. przed ekranem. Musimy być świadomi, że udział w liturgii przed telewizorem był tylko półśrodkiem, który nam pomógł przez pewien krytyczny czas. Nie dajmy się uwieść szatanowi. On będzie nam chciał wmówić, że oglądanie mszy przed telewizorem to to samo co Bezkrwawa Ofiara P. Jezusa na ołtarzu w kościele.
Zróbmy postanowienie; że gdy tylko będzie Msza w kościele, nie pozostajemy w domu lecz dokładamy wysiłku aby w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy. Będzie to sposobność spotkania z Rodakami.

Pomyślmy również o Spowiedzi Św. Przypominam, że na Spowiedź zawsze można się omówić z księdzem.

… W naszych kalendarzach niedziela 24 maja miała być uroczystością Pierwszej Komunii. Pan Bóg dopuścił, aby nasze planu uległy zmianie. Przyjmijmy to jako Wolę Bożą. Otoczmy serdeczną modlitwą dzieci, które czekały na spotkanie z P. Jezusem. Wyrażam wdzięczność dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Św. Dziękuję za piękne zaangażowanie w rodzinach, podziękowanie za wspaniałą pracę katechetek; obydwie Panie Agnieszki zasługują na naszą modlitwę.

…Prezydent Andrzej Duda, w niedzielę 17 maja w Strachocinie, modli się do Św. Andrzeja Boboli (Męczennika i Patrona Polski) o pomyślność naszego Narodu. Połączmy z nim nasze modlitwy.

…Święta i Solenizanci tygodnia.
Poniedziałek /18/ – Urodziny (setne)Karola Wojtyły /Św. Jana Pawła/
Środa – Św. Bernardyna
Czwartek – Wniebowstąpienie Pańskie (50 dni po Zmartwychwstaniu)
                        – oraz Św. Jana Nepomucena – Patrona sekretu spowiedzi.

Piątek – Św. Rity z Cascii
– Patronki spraw trudnych i beznadziejnych