Ogłoszenia na 10 maj 2020 – Piąta Niedziela Wielkanocna

…W Ewangelii niedzielnej Pan Jezus mów do uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!….”. Te słowa są bardzo aktualne dla nas, szczególnie w ostatnim czasie, czasie epidemii. Tchnie z nich optymizm i zachęta do wykazania wiary. Naszą wiarę mamy pokazać przez przyjście na Mszę do kościoła.
Jedynie w czasie pandemii mogliśmy się modlić przy pomocy telewizora. Nie zaniedbamy naszych praktyk  religijnych. Podejmujemy je radośnie i gorliwie.

…Rozpoczął się proces beatyfikacyjny rodziców naszego Papieża. Wojtyłowie; Emilia i Karol(Senior) mieli troje dzieci. Dają nam wzorce aktualne dla dzisiejszych niełatwych czasów.

…Niedługo urodziny (100)Karola Wojtyły. Niech odbiorcą naszych modlitw  w sprawach trudnych i ważnych będzie Św. Jan Paweł. Wierzymy, że jest naszym  potężnym orędownikiem. Przed jego urodzinami (18 maja)dobrze byłoby rozpocząć Nowennę. Ufamy, że Bóg usłyszy go i nam pomoże. Wesprze nas Matka Boża.

…Święci tygodnia
Środa – Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Macieja Apostoła – zastąpił Judasza
Piątek – Zofii – Męczennicy, która miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiarę, Nadzieję i Miłość).
Sobota – Andrzeja Boboli – Męczennika i Patrona Polski. W modlitwach łączymy się z Ks. Józefem ze Strachociny, który nam przybliżył tę wyjątkową postać.