Ogłoszenia na 05.07.2020

… Msza Św. niedzielna 5 lipca – Św. Helena. godz. 12.00

… Inne niedziele –  do uzgodnienia Ks.Wikariusza Generalnego z nowym Ks. proboszczem.

… Niektórzy księża z Polski odwołali przyjazd na zastępstwo do naszej parafii.  Aktualne dla miesiąca lipca. Jest to wynik lęku zarażenia się koronawirusem.

…Z polecenia Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu proszę; aby Rodacy uczestniczyli we Mszach niedzielnych w parafiach francuskich aż do czasu, gdy będzie będą nowe ustalenia.

… Wikariusz Generalny zrobił uwagę, że wysłany został przez kogoś list anonimowy w sprawie kościoła i Mszy dla Polaków.  Przypomnę, że anonim jest zawsze formą niewłaściwą. Proszę, aby tej formy nie używać. Dziękuję natomiast, że zależy Wam na rozwiązaniu trudnej kwestii naszego kościoła i za to dziękuję. Jednakże niech będzie to forma oficjalna i kulturalna.

…Wybory. Aby było pewne, że nasze koperty wyborcze dotrą na czas do Konsulatu w Lyonie, kilka osób poświęciło się, aby je zawieź samochodem. Im możemy powierzyć nasze koperty. Są to Panie; Rychalska, Jóźwiak-Krakowski, Issagarre, Boheme-Klimkiewicz, Borucka, Duvette oraz Panowie; Kowalczyk i Cieślak. Reprezentują miasta i okolice; Nicea, Cannes, Antibes, Cagnes s. Mer, Saint Paul de Vence, Grace.

…Na ulotkach są podane telefony i nazwiska przedstawicieli. Należy wejść z nimi w kontakt telefoniczny. Oni poinformują nas, kiedy i gdzie odbierą naszą kopertę wyborczą.  Ulotki będą rozdane po Mszy przy wyjściu.

… Gratuluję pięknej postawy osobom, które podjęły się z własnej inicjatywy tak pięknej pracy społecznej dla nas wszystkich i dla naszej Ojczyzny.

… My zaś nie szukajmy wymówki od trudu oddania głosu w wyborach prezydenckich. Od nas zależy, jaki będzie przyszły los nas samych i młodego pokolenia. Głosowanie to przywilej i obowiązek każdego Polaka.

Nasze sprawy rodzinne ;
Polska rodzina mieszkająca w Nicei poszukuje opiekunki do dwóch dziewczynek w wieku 9 i 3 lat. Około 30 godzin miesięcznie, praca deklarowana, umowa od września do czerwca. Konieczne jest posiadanie samochodu! Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 06 63 63 46 20