Ogłoszenia duszpasterskie na 24.02.2019 – 7 Niedziela Zwykła

… Wkrótce rozpoczynamy Wielki Post. Środa popielcowa przypada 6 marca.

…. Mamy kilkoro osób do Bierzmowania, które będzie w pierwszą niedzielę maja. Czekamy na tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji.  Do tego potrzebna będzie metryka Chrztu. Można o nią poprosić nawet korespondencyjnie i można to zrobić nawet już teraz. Potrzeba nam będzie kilka spotkań do przygotowania. Sądzę, że najlepszy termin dla Was to niedziela po Mszy. Pogodzimy również katechizm dla dzieci.

… Na Watykanie obradowali biskupi aby podjąć środki zaradcze wobec tragedii seksualnego wykorzystywania nieletnich w Kościele. Wysłuchali świadectwa ofiary pedofilii. Papież Franciszek przyjął wobec winnych radykalna postawę.

… Druga strona medalu: Sytuację wykorzystują nieprzychylni Kościołowi. Ostatnio wyszła na jaw sprawa bardzo przykra. Ksiądz został wydalony ze stanu kapłańskiego. Przez kilka lat procował jako robotnik. Po wielu latach oskarżyciel przyznał, że była to zemsta wymyślona, bo ksiądz przestał dawać jego rodzinie pieniądze.

… Jako Katolicy – nie ustajemy w modlitwie aby prosić o Bożą pomoc dla jednej i drugiej strony.

… Pielgrzymki do Turcji – Śladami Świętego Jana i Pawła Apostoła. Data; 12 –20 czerwca. Koszt; 1280 €. Organizuje; Ks. dr Krystian Gawron

… Grupa Różańcowa. W tym miesiącu modlimy się do Świętego Józefa. Prosimy aby bronił naszych rodzin przed złem dzisiejszego świata.  Za składanie kopert dziękujemy gościom z Krakowa.

… Imieniny w tym tygodniu; Wiktora, Cezarego, Aleksandra, Mirosława, Romana, Anastazji.

… Dziś;  Msza w Monaco (15.30)   Zapraszam na katechezę po Mszy. Będziemy mówić o Dawidzie.