Ogłoszenia duszpasterskie na 23 lutego 2020

…W minionym tygodniu Papież Franciszek wypowiedział się bardzo mocno na temat obecności szatana. Powiedział; „…obecność szatana w naszym życiu jest realna. Niektórzy twierdzą, że szatan nie istnieje, lecz że to my sami mamy w sobie na skutek różnych schorzeń tendencję do zła. To prawda, że jesteśmy zranieni, ale prawdą jest również to, że szatan istnieje i nas zwodzi”.

…Abyśmy mieli więcej siły do walki z szatanem, rozpoczniemy Wielki Post. Diabeł kusił nawet P. Jezusa – nie łudźmy się, że nas  zostawi w spokoju.

…Już w środę przypada Popielec.(26 luty)  Wraz ze  Środą Popielcową wchodzimy  w Wielki Post. Nabożeństwem typowym dla tego okresu jest Droga Krzyżowa. Jest to nasze włączenie się w cierpienie P. Jezusa.  Przez modlitwę i śpiew będziemy towarzyszyć Zbawicielowi i jego Matce w tych ciężkich dla nich chwilach.

…Post ścisły i abstynencja  dla uszanowania cierpienia i ofiary P. Jezusa

…Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej P. Jezusa. On niósł krzyż za nasze grzechy. Niech nasze uczestnictwo będzie ekspiacją za nasz egoizm i popełniony grzech.

…Droga Krzyżowa była umiłowanym nabożeństwem Św. Jana Pawła. Dołóżmy wysiłku, aby to było nasza modlitwa Wielkiego Postu.

…Miejsce naszej Drogi Krzyżowej. Może być nawet w domu albo w kościele francuskim. My zapraszamy do nas. Gdzie ? Garibaldi odpada. Więc został kościół Św. Teresy lub Col de Villefranche. W kościele Św. Teresy jest; 17.30 – Francuska Droga Krzyżowa, Msza Św. (Fr) i dopiero po tym może być nasza Droga Krzyżowa. To by mogło być o 18.30. Jest opcja, abyśmy pozostali przy języku francuskim.

…Pod koniec ogłoszeń zrobimy małe głosowanie. Poproszę aby podnieść rękę, który kościół wybieracie.

… Nałożenie popiołu będzie na każdej Mszy w przyszłą niedzielę.

… Modlitwie członków Grup Różańcowych w parafii polecamy nasze dobre przeżycie Wielkiego Postu.  Natomiast czytanką jest Orędzie Papieża na Dzień Chorych.

Rekolekcje na bazie Całunu Turyńskiego 13,14,15 marca. Pani dr Anna.
 Nasze sprawy rodzinne

OPIEKUNKA/ OPIEKUN do małżeństwa z j. francuskim w Ile Rousse (KORSYKA) OD 10 kwietnia    AGENCE EUROTRANSAK <[email protected]>