Ogłoszenia duszpasterskie na 19 stycznia 2020

…Msze Święte; Dziś – Monaco. Natomiast 26. 02 – wyjątkowo nie będzie Mszy w Monaco   o godz. 15.30. Powód; organizacja uroczystości Św. Dévoty. Monaco zaprasza na adoracje i widowisko spalenia barki wieczorem w porcie.

…Natomiast 27.02  (poniedziałek) Msza pożegnalna Arcybiskupa Barsi w katedrze Monaco. Godz. 9.30. Arcybiskup przechodzi na emeryturę. Proszę Rodaków o liczne przybycie. Mamy mu za co dziękować. To on przyjął Polaków w kościele Św. Dévoty. Jest wielkim szerzycielem nauki Św. Jana Pawła. Za Arcybiskupa Barsi na ścianie zewnętrznej katedry umieszczono popiersie naszego Papieża. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej  w tym czasie znalazła miejsce w katedrze Monaco.

… Po Mszy w katedrze jesteśmy zaproszeni na aperitif do Muzeum Oceanograficznego.
 Wtedy byłaby dobra okazja, aby Polacy zebrani w grupie podeszli do Arcybiskupa. Byłoby pięknie, gdyby dzieci (może po krakowsku) wręczyły kwiaty.

… Mamy salę na spotkanie. Ogłaszam wieczorek kolęd 1 lutego. Kościół Św. Teresy. Linia tramwajowa Nr. 2. Przystanek Magnan. Jak dojść do kościoła Św. Teresy ? Jadąc tramwajem od strony centrum. *Wysiadka – Przystanek Magnan. *Pójść kilkadziesiąt metrów w kierunku jazdy tram. *Skręcić w pierwszą ul. w prawo (rue. Madelane) *przejść koło Straży
*przejść pod mostem *na światłach przejść drogę szybkiego ruchu.  *Pierwsza ul. po prawej to ul Joseph Revelli. Na końcu widać kościół Św. Teresy.

… Mam nadzieję, że będziemy mogli się zorganizować, aby była herbatka i ciastko. Bardzo o to proszę, abyśmy mogli wytworzyć rodzinną atmosferę. Zapraszamy dzieci z wierszykami i śpiewem kolęd do mikrofonu.

… Trzy lata temu odeszła do nieba pani Maertin. Przez wiele lat uczyła emigrantów języka francuskiego. Robiła to gratisowo i bardzo ofiarnie. Msza Św. o spokój jej duszy dziś w Monaco. Pamiętajmy o wszystkich, którzy okazują serdeczność i pomoc dla emigrantów.

… Amicale  des Polonais składa życzenia wszystkim Rodakom i zaprasza na Bal Noworoczny w sobotę 8 lutego. Wstęp; 65, 55, 25 €. Contakt; Pani Mania; 06 60 56 56 18, pan Stefan ; 06 13 78 09 95

… Zmarł Biskup Stanisław Stefanek z była ordynariusz łomżyński. Miał 84 lata.

…Patryś ma niecały rok. Żyje z wyrokiem śmierci. Urodził się z wrodzoną chorobą rdzeniowego zaniku mięśni. Lek jest bardzo drogi. Rodzice robią co mogą aby wyrok śmierci dla ich synka został cofnięty. Do nich przyłączyli się polscy piłkarze. Dołączmy do Glika i Lewandowskiego i innych. W Monaco akcję pilotuje pani Danuta (mała Désiré przygotowuje się u nas do Pierwszej Komunii Świętej). Pomóżmy – Każdy grosz się liczy.

…Dziś przygotowanie do Pierwszej  Komunii Św. – Dziękujemy paniom Katechetkom.

…W przyszłą niedzielę mała Melania wystąpi u nas muzycznie z kolędą. Niech nasze ciepłe przyjęcie pomoże jej w dalszej nauce muzyki.