Ogłoszenia duszpasterskie na 16.02.2020

…Nawiązując do Dnia Chorych oraz do zwyczaju, który praktykuje się w Lourdes, dzisiaj  po Mszy Św. o godz. 10 będzie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Ksiądz, przechodząc środkiem kościoła  zatrzyma się przy każdej ławce aby pobłogosławić monstrancją. Ufamy, że P. Jezus  zechce nam okazać swoje błogosławieństwo, tak jak to czynił gdy przyjmował chorych w Palestynie. Będziemy prosić Matkę Najśw.- Uzdrowienie Chorych, oraz Św. Bernadettę z Lourdes o  łaskę zdrowia ciała i duszy.

…Dzień chorych został ustanowiony przez naszego Papieża, wiec do niego w modlitwie będziemy prosić o wstawiennictwo w naszych chorobach.

…Państwu Magdalenie i Rafałowi Żelazko z Krakowa dziękujemy za aktualizacje naszej
strony parafialnej. Było to potrzebne po zmianie kościoła na Mszę sobotnią. Teraz każdy łatwo może odnaleźć kościół Św. Teresy. Mamy podany adres, informacje jak dojść od przystanku a nawet mapkę. Rafał zrobił to dla nas idealnie. Do nas teraz należy abyśmy z tego skorzystali . Zapraszam do kościoła Św. Teresy aby go odkryć.

…Msze Św. w najbliższą niedzielę; – godz. 10. – Col de Villefranche, godz.15.30  – Monaco. Sobota – godz. 18.00; Św. Teresa (Magnan).

…Zapraszam Was abyście odkryli piękny kościół  Św. Teresy. Niewielki, bardzo pięknie zaprojektowany i urządzony. Akustyka jest bardzo dobra. Łatwo dostępny, od przystanku tramwajowego Magnan jest 3 minuty. Do dyspozycji salka, w której możemy się spotykać na herbatce po Mszy Św.  (oraz toaleta)

…Pan Andrzej przy współpracy z synem Szymonem odnowił klęcznik, który nam służy gdy przystępujemy do Komunii Św. Klęcznik przybrał nowy wygląd.  Zachęcam, aby oddać P. Jezusowi należyty szacunek. To prawda, że najważniejsze jest nastawienie duchowe, bo Komunię Św. można z pełnym szacunkiem przyjąć nawet w pozycji leżącej – mowa o obłożnie chorych. Natomiast, nam, ludziom zdrowym może w tym pomóc zwyczajny klęcznik. Za tą posługę dla nas i wszystkie inne …bardzo Panu Andrzejowi dziękujemy.

… Oficjalna nazwa „Kolęda” już zakończona, natomiast zawsze można poprosić księdza aby przyszedł, pomodlił się i wniósł błogosławieństwo dla rodziny. Dziękuję tym, u których mogłem być w minionym tygodniu i rodzinie, która zaprosiła na przyszły tydzień.

…Już dziś zapraszam Was na rekolekcje wielkopostne. Kopia naturalnych rozmiarów Całunu Turyńskiego – pani Anna, która ma doktorat w tej dziedzinie – pomoże  nam pogłębić  naszą wiarę. Jest mały problem – nie mamy przydzielonego kościoła, gdzie moglibyśmy się spotkać. Czekamy na odpowiedź z Kurii Biskupiej. To samo dotyczy Dogi Krzyżowej i poświęcenia baranków w Wielką Sobotę.

…Dzieciom, które rozpoczynają ferie, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Katechezę wznawiamy po feriach.

..Pan Kulikowski zaprasza na kiermasz w Monaco. Chapiteau de Cirque. 06.03.- godz. 12- 18. oraz 07.03 godz. 10 -18.