Ogłoszenia duszpasterskie na 09.02.2020

… Beatyfikacji Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego. Z wielką radością i nadzieją oczekujemy na uroczystość beatyfikacji „Prymasa Tysiąclecia”, Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca br. w Warszawie.

…11 lutego (wtorek) – Dzień Chorych. Został on ustanowiony przez naszego Papieża. Jest to dzień objawień M. Bożej w Lourdes. Pamiętajmy o naszych chorych. Polecajmy ich Maryi przez pośrednictwo Św. Bernadetty Soubirou.

… Jednym z siedmiu sakramentów jest Sakrament Chorych, który kiedyś był nazywany Ostatnim Sakramentem. Za naszych chorych będziemy się modlić szczególnie podczas Mszy w przyszłą niedzielę.

…Msze Św. w przyszłą niedzielę (oczywiście Col de Villefranche – godz. 10.00). Monaco – 15.30. Sobota  – godz. 18.00 – kościół Św. Teresy – ul. Joseph Revelli – przystanek tramwajowy  Magnan – linia nr. 2. Zapraszam i zachęcam, aby odkryć ten ładny i niewielki kościółek.  Odnośnie akompaniamentu muzyki organowej na Mszy sobotniej > ze względów technicznych przez pewien czas  Msze będą recytowane.

…Dziś Msza w Cannes (godz. 15.30)

.… Ferie szkolne – nie będzie katechezy przez dwa tygodnie. Natomiast spotkamy się z dziećmi po Mszy w niedzielę 1-go marca. Dziś po mszy proszę na spotkanie rodziców (mamy) dzieci od Pierwszej Komunii Św.

…Bierzmowanie w tym roku będzie wspólne dla całej diecezji. Ks. Biskup wyznaczył miejsce i datę. Palace Nicaïa. Sobota 30 maja. godz. 19.30.  Wtedy nie będzie innych Mszy w diecezji.

…Mamy dwie osoby do Bierzmowania. Zapraszamy innych, dorosłych lub młodzież, aby dołączyły.

…Promyczek  – nowy numer dla dzieci. Tym razem niespodzianka – serduszko miłości. To Dzień Zakochanych albo kochanych. Więc można wpisać ciepłe słówko przewiązać kokardką i podarować rodzicom, innej kochanej osobie, lub chorej sąsiadce. Jeżeli do serduszka każde dziecko dołoży jeszcze modlitwę – będzie to radosny upominek.