Ogłoszenia Duszpasterskie na 05.01.2020

…Msze wyjazdowe w Parafii Polskiej w Nicei; poszczególne niedziele miesiąca;      1 i 2 – Cannes,  3 i 4 – Monaco.

…Dziś w Cannes Msza będzie w oratorium przy zakrystii a nie w kościele.

…Kaplica na Garibaldi jest w remoncie. Nie mamy kaplicy czy kościoła na Mszę w sobotę. Ciągle proszę – na razie nie mam żadnej pozytywnej odpowiedzi. Wiecie, że nigdy nie chcieliśmy za darmo. Zawsze płacimy za wynajem kościoła.

…Dziś uprzedzamy Święto Trzech Króli. Za Mędrcami ze Wschodu składamy P. Jezusowi w darze swoje serca.

… Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas specjalny. Tradycyjnie nazywany kolędowaniem. Szczególnie wtedy wypada poprosić księdza aby przyszedł do naszej rodziny, pobłogosławił i pomodlił się w domu.

…K+M+B   –  to inicjały wypisane na drzwiach katolickiej rodziny. Oznaczają; Christus Mansionem Benedicat  2020 (Chrystus Mieszkanie Błogosławi w r. 2020). Przypominają również imiona Trzech Mędrców; Kacper, Melchior i Baltazar. Mamy poświęconą kredę – zabierzcie, aby wypisać te inicjały na drzwiach Waszego mieszkania. Będzie to może okazją, aby z sąsiadami nawiązać rozmowę na temat związany z polską tradycją Bożego Narodzenia.

…Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II i ogłasza go  jednym z patronów naszej Ojczyzny w 2020 roku

…Chopin – klasyk, romantyk … Prelekcja-prof. Kazimierz Chruścinski – 11.stycznia 2020. godz. 15.00 – sala Luerna – 12 plac Garibaldi. Po prelekcji organizatorzy zapraszają na aperitif.