Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 03.19

*. Przypomnienie – rekolekcje parafialne zaczynamy w ostatni piątek marca.
Nastawię się już teraz, że będę uczestniczyć i odbędę spowiedź wielkanocną. Ulotek o rekolekcjach nie rozdaje jeszcze dziś, bo za wcześnie. Natomiast afisz z programem jest wywieszony na drzwiach wejściowych oraz na samochodzie.

*. Msza Św. w Monaco – dziś i w przyszłą niedzielę

*. Prośba do kierowców, którzy przyjeżdżają na Msze w Col de Villefranche.
Nie zostawiajcie samochodów w uliczce przed kościołem. Jest wąska i stroma co nie jest korzystne dla mieszkańców, którzy sąsiadują z naszym kościołem. Są głosy niezadowolenia. Wokół kościoła jest wystarczająco miejsca, aby postawić samochód. Zwracam się do wszystkich; czujmy się odpowiedzialni i jeżeli ktoś pozostawi samochód na ulicy – grzecznie poprośmy aby wjechał na podwórko kościoła.
*. W poprawnym ustawieniu samochodu pomoże to, że przejedziemy na czas. Natomiast gdy się spóźnimy, samochód będzie pozostawiony w pośpiechu i gdzie bądź.

*. Absolutnie niedopuszczalne jest tłumaczenie; „przyjechałem tylko do busika na zakupy i zaraz odjeżdżam”. Przypominam – nie ma sprzedawania podczas trwania Mszy Świętej. Dobrze, pan Paweł już to zrozumiał. (Sam P. Bóg musiał się o to upomnieć). Nie wolno myśleć, że Msza jest przy okazji busika, albo nawet przed busikiem. Spokojnie możemy skorzystać z uprzejmości „busika”, ale dopiero po Mszy Św.
*. Proszę też – nie zostawiajmy po sobie śmieci. Nawet niedopałem papierosa można wrzucić do kosza.

*. Należy nam pomyśleć o sprzątaniu naszych kościołów. Zaproponowaliście kiedyś składkę dodatkową zamiast przychodzić do sprzątania. Jeżeli ta forma jest odpowiednia, to podtrzymujemy i zawsze ktoś do sprzątania się znajdzie.

*. Rodzice proponują Pierwszą Komunię Św. i Rocznicę Komunijną na pierwszą niedzielę czerwca.

*. Ksiądz Irek zaprasza nas do uczestniczenia w obrzędach Wielkiej Soboty w kościele w Col de Villefranche na godz. 21.00

*. W Antibes jest pani Renia, która porusza się na wózku. Była z nami na Mszy w Cannes. Czuła się bardzo dobrze wśród Rodaków. Prosi aby ktoś mógł ją zabrać na Mszę w niedzielę do Col de Villefranche. Chętnie pokrywa koszty związane z paliwem.

*. Jestem pełen uznania gdy słyszę od Was – moich parafian – jak praktykujecie umartwienia w Wielkim Poście. Kilka razy udało mi się to dyskretnie usłyszeć. Nie namawiam, aby się tym obnosić przed innymi. Nie należy też tych pięknych czynów ukrywać ani ich się wstydzić. Być może nasz przykład zachęci innych.